Beniaminek z Częstochowy zwycięża Apklan Resovię Rzeszów

Opublikowano: 12-08-2021

Zespół Skry Częstochowa zwyciężył drużynę Apklan Resovii Rzeszów w meczu 3 kolejki piłkarskiej Fortuna 1 Ligi 2021/22. Była to pierwsza porażka teamu "Pasiaków'' w trwającym sezonie.

Rzeszowianie będący faworytem spotkania z teamem spod Jasnej Góry zawiedli swych kibiców ulegając beniaminkowi pierwszoligowego szczebla, który przed tym meczem nie miał żadnych punktowych zdobyczy.

Po niemrawym początku meczu “Sovia”, z początkiem drugiego kwadransa zaczęła poczynać sobie coraz raźniej, ale nie dała rady pokonać dobrze spisującego się golkipera gości, doświadczonego 34-letniego Mateusza Kosa.

Druga połowa to nieporadne poczynania gospodarzy i radość Częstochowian z dziewiczych, historycznych punktów zdobytych na drugim szczeblu rozgrywkowym w Polsce, z których cieszyli się po trafieniu wypożyczonego z Jagiellonii Białystok, wysokiego napastnika Macieja Masa.

– Na własne życzenie skomplikowaliśmy sobie ten mecz. Patrząc tylko na sytuacje z pierwszej połowy widać, że byliśmy blisko gola i ułożenia tego meczu pod własne dyktando. Nie wykorzystaliśmy sytuacji, a potem zabrakło koncentracji przy stałym fragmencie i straciliśmy bramkę. Bardzo bolesna druga połowa dla nas, bo zagraliśmy w niej bardzo słabo – powiedział trener Radosław Mroczkowski, szkoleniowiec gospodarzy.

Tabela i wyniki Fortuna 1 Ligi 2021/22 TUTAJ!

Najbliższy mecz: Apklan Resovia Rzeszów – Puszcza Niepołomice. Termin 17 sierpnia 2021.

3 kolejka, Fortuna 1 Ligi 2021/22 (12.8.2021), Apklan Resovia Rzeszów – Skra Częstochowa 0-1 (0-0)

Bramka: 0-1 Mas (57).

Apklan Resovia: Pindroch – Podhorin, Eizenchart, Soljić, Wasiluk (58′ Mróz), Antonik, Hebel (58′ Wróbel), Hilbrycht (61′ Twardowski), Jaroch, Komor, Strózik (75′ Adamski). Trener: Radosław Mroczkowski.

Skra: Kos – Winiarczyk, Mesjasz, Krzyżak, Brusiło, Stromecki, Szymański, Kwietniewski (73′ Napora), Nocoń, Mas (82′ Wojtyra), Niedbała. Trener: Jacek Rokosa.

Sędziował: Łukasz Kuźma z Białegostoku.

Żółte kartki: Jaroch, Soljic – Kwietniewski.