W Tuszowie Narodowym będzie baza treningowa FKS Stali Mielec

Opublikowano: 23-07-2021

W Tuszowie Narodowym powstanie baza treningowa Fabrycznego Klubu Sportowego Stal Mielec. Poinformowano o tym na specjalnej konferencji pasowej w trzeciej dekadzie lipca 2021.

W konferencji prasowej, na której zaprezentowano plany rozwoju sportowej bazy FKS Stali Mielec uczestniczyli Europeseł Tomasz Poręba, prezes FKS Stali Mielec, Jacek Klimek, jak i wójt gminy Tuszów Narodowy, Andrzej Głaz. 

Początek inwestycji obejmować będzie budowę pełnowymiarowego boiska z podgrzewaną murawą, remont istniejącego wraz z wykonaniem drenażu i budowę budynków sanitarno-szatniowych. W kolejnych etapach powstaną, pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią i infrastruktura sportowo-rekreacyjna (korty tenisowe, boiska orlik).


Pozyskane dofinansowanie z ministerstwa sportu w ramach projektu ”Sportowa Polska” przeznaczone zostanie  na realizację pierwszego etapu inwestycji.

Z przyjemnością informujemy, że kompleks sportowy, o którym myśleliśmy od dawna, powstanie w Tuszowie Narodowym. Będzie to nowoczesny obiekt składający się z pełnowymiarowych boisk piłkarskich z nawierzchnią sztuczną i naturalną, w tym jedno z podgrzewaną murawą. Dodatkowo przewidujemy powstanie boisk typu orlik, kortów tenisowych i infrastruktury niezbędnej do funkcjonowania obiektu: jak parkingi, szatnie czy budynki sanitarne. Nie informowaliśmy wcześniej o naszych planach, gdyż takie projekty lubią ciszę. Dziś możemy powiedzieć, że pierwszy etap budowy nowoczesnej bazy sportowej uzyskał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu w wysokości ponad 2 milionów złotych. Chciałbym podziękować panu premierowi Piotrowi Glińskiemu za pozytywne rozpatrzenie naszego wniosku, jestem pewien, że ten obiekt przyczyni się nie tylko do rozwoju FKS Stali Mielec, ale również do rozwoju lokalnej społeczności. Mieszkańcy gminy będą mogli rozwijać swoje pasje na komfortowych i nowoczesnych obiektach – stwierdził Europarlamentarzysta.


Ogromnie się cieszę z uzyskanego dofinansowania na obiekty sportowe w Tuszowie Narodowym. Jest to wielki sukces. Pragnę dodać że poza wspomnianą przez europosła inwestycją, uzyskaliśmy również środki na rozbudowę istniejącego orlika przy szkole w Tuszowie i rozbudowę obiektów sportowych w Ławnicy. Ta infrastruktura sportowa będzie służyć mieszkańcom naszej gminy. Cieszę się również, że w ramach współpracy z klubem Stal Mielec powstanie tu baza sportowa tego klubu, co będzie zawarte w stosownych umowach. Można powiedzieć, że gmina Tuszów Narodowy sportem stoi, przy każdej z pięciu szkół mamy piękny orlik, niedługo oddamy do użytku pełnowymiarową halę sportową w Jaślanach, a o tym wszystkim moglibyśmy tylko pomarzyć, gdyby nie pan Europoseł Tomasz Poręba, którego można śmiało nazwać patronem naszej gminy. Jesteśmy mu za te wszystkie inwestycje, nie tylko przecież sportowe, bardzo wdzięczni, woczesny kompleks sportowy ma służyć jako baza treningowa dla ekstraklasowej Stali Mielec. Odpowiednia infrastruktura jest niezbędna do skutecznego przygotowania, szczególnie w okresie zimowym. Do tej pory w Mielcu nie było boiska treningowego z podgrzewaną płytą, co przekładało się na jakość zimowych przygotowań. – powiedział wójt, Tuszowa Narodowego, Andrzej Głaz.


To dla nas bardzo ważne wydarzenie. Ta inwestycja wprowadzi nas do absolutnego topu, jeśli chodzi o infrastrukturę nie tylko w PKO BP Ekstraklasie, ale również w całej Polsce. To tu trenować będzie nasza pierwsza drużyna, ale i młodzież z cały czas rozwijającej się klubowej akademii. To niepowtarzalna okazja nie tylko dla Mielca i Tuszowa Narodowego, ale i dla całego regionu, który żyje i oddycha piłką nożną. Wszystko dopełnia fantastyczna lokalizacja boisk, w bliskiej odległości od Mielca i bardzo dobrą drogą dojazdową. Z tego miejsca chciałbym podziękować całej gminie Tuszów Narodowy, panu wójtowi Andrzejowi Głazowi, dzięki któremu nasze plany już wkrótce zmienią się w rzeczywistość. Dziękuję również naszemu patronowi, panu Europosłowi Tomaszowi Porębie, bez którego nie byłoby nas tutaj ogłaszających tą znakomitą nowinę – mówił prezes FKS Stali Mielec, Jacek Klimek. 

Foto: stalmielec.com

Komentarze

Komentarze