Puchar CEV 2023/24 dla siatkarzy Asseco Resovii

Opublikowano: 19-03-2024
Kategoria: SIATKÓWKA, Inne zawody

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów jako pierwszy polski team zdobyli Puchar CEV. "Sovia" oba pucharowe mecze rozstrzygnęła w trzech setach. MVP spotkania został Stephen Boyer, francuski przyjmujący gospodarzy.

Zespół Asseco Resovii po zwycięskim, wyrównanym, półgodzinnym boju w pierwszym secie, kolejne odsłony rewanżowego pucharowego pojedynku wygrał pewnie.

Ze zdobycia Pucharu CEV 2023/24 siatkarze zespołu “Pasów” i ich kibice cieszyli się już po  wygraniu, dwóch starć, które potrzebne były im do pucharowego tryumfu.

W trzeciej odsłonie na placu boju w rzeszowskim teamie, występowali siatkarze z drugiej szóstki. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był Stephen Boyer, zdobywca 14 punktów.  Zwycięstwo w Pucharze CEV to nagroda finansowa w wysokości 80 000 euro.

Po zakończonym pojedynku obie ekipy uhonorowane zostały medalami, a team z Rzeszowa otrzymał okazały Puchar CEV sezonu 2023/24. Medale siatkarzom Asseco Resovii Rzeszów wręczył niegdysiejszy prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Mirosław Przedpełski, który jest wiceprezydentem CEV, czyli Europejskiej Federacji Piłki Siatkowej, wraz Konradem Fijołkiem prezydentem Rzeszowa.

Puchar CEV rozgrywany jest od sezonu 1980/81. To drugie po Lidze Mistrzów, prestiżowe kontynentalne siatkarskie zmagania!

2 mecz Pucharu CEV sezonu 2023/24 (19 marca 2024),  Asseco Resovia Rzeszów – SVG Lüneburg 3-0 (27-25, 25-18, 25-22)

Asseco Resovia: Drzyzga, Boyer, DeFalco, Louati, Kochanowski, Kłos, Zatorski (libero) oraz Kozub, Bucki, Cebulj, Potera (libero), Staszewski, Mordyl, Wróbel. Trener: Giampaolo Medei.

SVG Lüneburg: Elgert, Ketrzyński, Rohrs, Mohwinkel, Knigge, Kunstmann, Worsley (libero) oraz Lesson, Slivinski, Bohme, Gerken. Trener: Stefan Hubner.

Sędziowali: Petar Popović z Serbi i  Erdal Akinci z Turcji.

Widzów: 4500.