Pewny tryumf siatkarzy Asseco Resovii w pierwszym finale Pucharu CEV 2024/25

Opublikowano: 12-03-2024
Kategoria: SIATKÓWKA, Inne zawody

W rozegranym pierwszym, finałowym meczu Pucharu CEV sezonu 2023/24 siatkarze zespołu Asseco Resovii Rzeszów pokonali zdecydowanie w gościach, niemiecką drużynę SVG Luneburg.

Rozgrywany w Dolnej Saksoni, w drugi wtorek marca 2024 roku, pucharowy mecz to efektowny tryumf “Sovii”, która dominowała na placu boju, we wszystkich elementach siatkarskiej sztuki. Mecz trwał 74 minuty, a najbardziej równorzędnym bojem był trzeci set.

MVP spotkania został zawodnik Rzeszowian, Fabian Drzyzga. Najskuteczniejszym zawodnikiem meczu był 27-letni amerykański przyjmujący Asseco Resovii, Torey James Defalco, który zdobył 16 punktów. Mecz rewanżowy 19 marca 2024.

——————————————————————————————————————————————————————————————————————

Czy wiesz, że Pucharu CEV nie wywalczył jeszcze żaden polski team. By to się udało Rzeszowianom muszą na swym parkiecie zwyciężyć niemiecką ekipę w dwu setach.

1 mecz Pucharu CEV sezonu 2023/24 (12 marca 2024), SVG Luneburg – Asseco Resovia Rzeszów 0-3 (16-25, 17-25, 21-25)

SVG: Elgert 2, Kuntsmann, Elsner, Knigge, Ketrzynski, Rohrs, Worsley (libero) oraz Bohme, Gerken, Bohme, Mohwinkel. Trener: Stefan Hubner.

Asseco Resovia: Kłos, Drzyzga, Bucki, Kochanowski, Defalco, Louati, Zatorski (libero) oraz Kozub, Cebulj. Trener: Giampaolo Medei.

Sędziowali: José Caramez Pereira z Portugalii i Stefano Cesare z Włoch.