Stal przegrywa z Piastem w pionierskim gospodarskim meczu sezonu 2021/22 – zdjęcia

Opublikowano: 31-07-2021

Piłkarze PGE FKS Stali Mielec, w 2 kolejce PKO BP Ekstraklasy 2021/22 stracili dwa gole i ulegli Piastowi Gliwice. Był to ich pierwsze spotkanie na swym stadionie w rozpoczętym sezonie 2021/22.

W meczu z Piastem Gliwice ekipa PGE FKS Stali Mielec stoczyła ciekawy bój, walczyła ambitnie, sporo gościła na połowie rywali, ale goli i punktów w pojedynku z rywalem z Górnego Śląska, znad rzeki Kłodnica, nie zdobyła.

Zespół trenera Adama Majewskiego, który pierwszy raz prowadził Stalowców w meczu ligowym w Mielcu, od pierwszych minut meczu z animuszem ruszył do ataków, ale to goście, z początkiem drugiego kwadransa strzelili gola.

Jego autor, Reprezentant młodzieżowych kadr Węgier, pomocnik Kristopher Vida, znalazł się parę metrów przed bramką Michała Gliwy, sprytnie “podociął” futbolówkę nad golkiperem umieszczając ją w siatce.

Bramka nim została uznana, “dłuższą chwilę” analizowana był przez system VAR, bo wydawało się, że mogła być zdobyta z pozycji spalonej.

Niedługo przed przerwą, przybyły latem 2021 do Stali pomocnik, Marcin Budziński, trafił do bramki miejscowych, ale tym razem po sprawdzeniu przez VAR gola nie było.

W doliczonym czasie pierwszej połowy, 19-letni gracz środka pola przyjezdnych, Arkadiusz Pyrka po kontrze, ustalił, jak się okazało wynik spotkania, w którym Stalowcy, częściej niż Piast byli w posiadaniu piłki, częściej groźnie atakowali, częściej strzelali na bramkę gości strzeżonej przez Słowaka Frantiska Placha i… przegrali.

Chciałbym pogratulować trenerowi Waldemarowi Fornalikowi i Piastowi Gliwice zwycięstwa. Moim zdaniem niekoniecznie było ono zasłużone, ale rywale nas wypunktowali powiedział Adam Majewski, szkoleniowiec drużyny znad Wisłoki.

Przeciw sobie zagrali bracia Żyro. Powody do radości z punktowej zdobyczy miał napastnik Piasta Mateusz, 6 lat starszy od obrońcy Stali, 22-letniego Michała.

Najbliższy mecz: Górnik Zabrze – PGE FKS Stal Mielec. Termin 7 sierpnia 2021.

2 kolejka, PKO BP Ekstraklasy 2021/22 (31 lipca 2021), PGE FKS Stal Mielec – Piast Gliwice 0-2 (0-2)

Bramki: 0-1 Vida (19), 0-2 Pyrka (46+1)

PGE FKS Stal: Gliwa – Flis, de Amo (66′ Michał Żyro), Matras, Sitek (79′ Sadłocha), Urbańczyk (66′ Kolev), Budziński (66′ Kłos), Tomasiewicz,  Mak, (76′ Wyjadłowki) Getinger,  Jankowski. Trener: Adam Majewski.

Piast: Plach – Konczkowski, Czerwiński, Holubek, Pyrka (76′ Ameyaw), Sokołowski, Mateusz Żyro (68′ Domingo), Vida (86’Steczyk), Huk, Chrapek, Lipski. Trener: Waldemar Fornalik.

Sędziował: Paweł Gil z Lublina.

Widzów: 3323.

Tabela i wyniki PKO BP Ekstraklasy 2021/22 TUTAJ!