Na lekkoatletycznym podium OOM w Warszawie

Opublikowano: 18-08-2017

Z początkiem sierpnia w Warszawie rozegrano finały Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w lekkoatletyce, które są Mistrzostwami Polski Juniorów U-18. Podkarpacie wywalczyło 6 medali. 4 z nich zdobyli reprezentanci naszego regionu.

Medaliści: srebro – Wiktoria Miąso (CWKS Resovia Rzeszów)/ w skoku wzwyż z rekordem życiowym 1.72 centymetry, Julia Mądra (LKS Stal Mielec)/chód na 5 kilometrów, brąz – Wiktoria Raś (LKS Stal Mielec)/chód na 5, kilometrów,  bieg sztafety chłopców 4×400 metrów Resovii Rzeszów w składzie Marcin Dzimira, Damian Tereszkiewicz, Karol Sokół i Jakub Przydział.

Z Podkarpacia, dwa złote medale wywalczyli zawodnicy Victorii Stalowa Wola: Małgorzata Osiecka/bieg na 400 metrów i  w biegu sztafety dziewcząt 4X400 metrów  w składzie Małgorzata Osiecka, Emilia Dąbek, Vanessa Krzyżewska Agnieszka Dybka.

W lekkoatletycznych zawodach OOM rywalizowało ponad 850 zawodniczek i zawodników. Podkarpacie reprezentowało 45 młodych sportsmenów z klubów: LKS Stal Mielec, Resovia Rzeszów, Tiki-Taka Kolbuszowa,  MULKA Dębica, Victoria Stalowa Wola, Tempo 5 Przemyśl, Komunalni Sanok, KKB MOSiR Krosno.