Rafał Augustyn z życiowym wynikiem

Opublikowano: 13-08-2017

Rafał Augustyn, 33-letni chodziarz LKS Stali Mielec zajął 7 miejsce w lekkoatletycznych Mistrzostwach Świata 2017 w Londynie. Był jedynym reprezentantem Podkarpacia w rozgrywanych w dniach 4-13 sierpnia mistrzostwach globu.

Zawodnik LKS Stali Mielec 13 sierpnia rywalizując na trasie 50 kilometrów uzyskał czas 3.44.18.  7 lokata to najlepsza pozycja Rafała Augustyna w historii startów w światowym czempionacie.

MŚ w Londynie w chodzie na 50 km wywalczył Francuz Yohann Diniz z czasem 3.33.12. Polskę w tej dyscyplinie reprezentowali też Rafał Fedaczyński (22 miejsce) i Adrian Błocki (24 miejsce).

Polska reprezentacja zdobyła w MŚ Londynie 2 złote, 2 srebrne i 4 brązowe medale co dało 8 miejsce w klasyfikacji medalowej.