Mistrzynie kraju z Resovii i Stali

Opublikowano: 21-07-2017

Paulina Buziak-Śmiatacz biegaczka LKS Stali Mielec i Matylda Kowal, chodziarka Resovii Rzeszów zostały lekkoatletycznymi Mistrzyniami Polski 2017. Zawody 93 Mistrzostw Polski PZLA rozgrywane są w Białymstoku w dniach 21-23 lipca.

Obie sportsmenki z naszego regionu były faworytkami krajowego czempionatu Białymstoku w swych konkurencjach. Nie zawiodły odnosząc pewne tryumfy. Matylda Kowal wygrała bieg na 3 kilometry z przeszkodami, a Paulina Buziak-Śmiatacz wygrała chód na 5 kilometrów.
W zawodach mistrzostw kraju w stolicy Podlasia 2 miejsce zajęła Katarzyna Golba, wychowanka LKS Stal Mielec, reprezentująca AZS AWF Katowice.

Na podium stawali MP też inni zawodnicy z Podkarpacia występujący ekipach Katowic, Warszawy i Opola: Artur Brzozowski (chód 10 km, 1 miejsce – Hucisko/AZS-AWF Katowice), Joanna Jóźwik (bieg na 800 metrów, 2 miejsce – Victoria Stalowa Wola/AZS AWF Warszawa), Bartłomiej Stój (rzut dyskiem, 3 miejsce – Victoria Stalowa Wola/AZS KU Politechnika Opolska Opole).