Matylda Kowal znów najlepsza w kraju! Mistrzostwo Polski zdobyły też Anna Sabat i Paulina Buziak

Opublikowano: 21-07-2018

Lekkoatletka Resovii Rzeszów, Matylda Kowal, tak jak przed rokiem mistrzynią kraju w biegu na 3000 metrów z przeszkodami. Na najwyższym stopniu podium MP seniorów 2018 też Anna Sabat i Paulina Buziak.

Matylda Kowal (na zdjęciu) stając na najwyższym stopniu mistrzostw kraju w stolicy Lubelszczyzny, powtórzyła wynik sprzed roku kiedy była najlepsza w Mistrzostwach Polski 2017. Drugi medal, z brązowego kruszcu, zawodniczka rzeszowskiego klubu zdobyła za 3 miejsce w biegu na dystansie 5 kilometrów.

Na najwyższym stopniu podium stanęła, i tytuł mistrzyni kraju wywalczyła też Paulina Buziak ze Stali Mielec wygrywając chód na 5000 metrów. Wicemistrzostwo Polski na tym dystansie zdobyła Katarzyna Ździebło, klubowa koleżanka zwyciężczyni.

Złoty krążek MP 2018 pochwalić się może także Anna Sabat, lekkoatletka Resovii Rzeszów, która była nie do pokonania w biegu na 800 metrów.

Na 3 miejscu w chodzie na 10 kilometrów był Rafał Sikora, wychowanek LKS Stali Mielec, zawodnik AZS AWF Katowice.

Podkarpacie, które w krajowym czempionacie lekkoatletycznym seniorów 2018 w stolicy Lubelszczyzny w dniach 20-22 lipca reprezentowali sportowcy z 5 klubów, w tym 3 z naszego regionu. Wywalczyli 5 medali, które zdobyły atletki drużyn z naszego regionu.

Atleci klubów z naszego regionu to: Resovia Rzeszów (Matylda Kowal – bieg na 3000 metrów z przeszkodami i 5000 metrów,  Anna Sabat – bieg na 800 metrów, Kinga Majchrowicz – chód 500o metrów, Wiktoria Miąso – skok wzwyż, Patryk Marszałek – bieg na 3000 metrów z przeszkodami i 5000 metrów), LKS Stal Mielec (Paulina Buziak – chód na 5000 metrów, Katarzyna Zdziebło – chód na 5000 metrów), Tiki-Taka Kolbuszowa (Magdalena Niemczyk – bieg na 100 metrów, Wiktoria Wrońska – bieg na 200 metrów i 400 metrów, Szymon Zięba – bieg na 800 metrów i 1500 metrów)

Spoza Rzeszowszczyzny w krajowych mistrzostwach 2018 rywalizowali lekkoatleci Witara Tarnobrzeg i Victorii Stalowa Wola.