Punkt w Gdańsku Stal w meczu z Lechią straciła w doliczonym czasie gry

Opublikowano: 08-05-2022

Mimo zdobycia dwu goli w przedostatnim wyjazdowym pojedynku PKO BP Ekstraklasy 2021/22, piłkarze PGE FKS Stali Mielec ulegli w Trójmieście zespołowi Lechii Gdańsk. To ich 14 porażka na ekstraklasowym szczeblu.

Różnorodne połowy można było zobaczyć oglądać w meczu ekipy ze stolicy województwa pomorskiego i drużyny znad Wisłoki. Pierwsza część gry to dominacja gospodarzy, którzy z początkiem drugiego kwadransa prowadzili dwoma golami.

Mielczanie najbardziej w pierwszej części gry zagrozili gospodarzom w 35 minucie. Wtedy to uderzenie ich filigranowego pomocnika, 26-letniego Grzegorza Tomasiewicza, który był po pojedynku sam na sam z golkiperem gospodarzy i wydawało, się że nieuchronnie zmierza, do bramki zostało zablokowane.

Po zmianie stron “Stalowcy”, poczynali sobie pewniej, lepiej i doprowadzili do wyrównania 2-2 po solidnym uderzeniu Oskara Zawady. Lechia nacierała na bramkę gości do ostatnich minut pojedynku. W doliczonym czasie gry ataki te przyniosły efekt. Miejscowi zdobyli trzeciego gola, którego uznano po analizie wzbudzającej spore kontrowersje analizie VAR.

Wszystkie trzy trafienia dla miejscowych, czyli  hat-tricka, ustrzelił ich rutynowany napastnik, 29-letni Łukasz Zwoliński. Był to jego pionierski taki wyczyn w ekstraklasowym boju. Na dwie kolejki przed końcem sezonu 2021/22 drużyna prezesa Jacka Klimka, ma 5 punktów przewagi nad strefą spadkową.

Najbliższy mecz: PGE FKS Stal Mielec – Śląsk Wrocław. Termin: 15 maja 2022.

32 kolejka PKO BP Ekstraklasy 2021/22 (30 kwietnia 2022), Lechia Gdańsk – PGE FKS Stal Mielec 3-2 (2-1)

Bramki: 1-0 Zwoliński (11), 2-0 Zwoliński (31), 2-1  Żyro (49), 2-2 Zawada (80), 3-2 Zwoliński (90+4).

Lechia: Kuciak – Maloca, Nalepa, Ceesay, Pietrzak (82′ Conrado), Gajos, Kałuziński (82′ Sezonienko), Durmus, Terrazzino (67′ Kubicki), Zwoliński, Pixao (67′ Diabate). Trener: Tomasz Kaczmarek.

PGE FKS Stal: Strączek – Getinger, Flis, Matras, Żyro, Domański, Kasperkiewicz, Tomasiewicz (87′ Urbańczyk), Steczyk (64′ Zawada), Sitek (58′ Kłos). Trener: Adam Majewski.

Sędziował: Paweł Malec z Łodzi.

Żółte kartki: Maloca, Zwoliński, Terrazzino, Kałuziński – Getinger, Kasperkiewicz, Tomasiewicz.

Widzów: 11 303.