Stal strzela cztery gole Zagłębiu i wygrywa ligowo czwarty raz w sezonie 2021/22 – zdjęcia

Opublikowano: 18-10-2021

Piłkarze PGE FKS Stali Mielec pokonali zespół Zagłębia Lubin w pojedynku 11 kolejki PKO BP Ekstraklasy sezonu 2021/22. Był to ciekawy piłkarski spektakl, w którym padło pół tuzina goli.

Goście z Dolnego Śląska z początkiem spotkania natarli na Mielczan, ale gospodarze nie zaskoczyć rywalom. To miejscowi z końcem pierwszego kwadransa zdobyli prowadzenie, po strzale głową Grzegorza Tomasiewicza.

Przyjezdni z czasem zaczęli przeważać na placu gry i na przerwę schodzili wygrywając 1-2, po samobójczym trafieniu defensora, Krystiana Getingera.

Był to już trzeci “swojak” w trwającym sezonie 2021/22, kapitana ekipy znad Wisłoki, mającego w swym sportowym CV, zapisane także w teamie z “Miedziowych” z Lubina.

Niedługo po zmianie stron Grzegorz Tomasiewicz doprowadził do remisu 2-2, skutecznie egzekwując rzut karny podyktowany za faul na pomocniku gospodarzy, Maksymilianie Sitku.

Kiedy minęło ponad godzinę gry, 30-letni Mateusz Mak ustrzelił dublet i wyprowadził miejscowych na prowadzenie.

Na kwadrans przed końcem spotkania czwartą bramkę dla gospodarzy, po rzucie rożnym zdobył, drugi sezon reprezentujący zespół znad prezesa Jacka Klimka, Mateusz Flis.

W 83 minucie Fabian Piasecki nie wykorzystał rzutu karnego. Strzał zawodnika gospodarzy z jedenastego metra, wybronił golkiper gości Dominik Hładun.

Lubinianie, kończyli mecz w dziesięciu. Na pięć minut przed końcowym gwizdkiem arbitra z Małopolski, czerwoną kartę otrzymał ich serbski, defensor Aleksandar Pantić.

Tabela i ligowe wyniki PKO BP Ekstraklasy TUTAJ!

Najbliższy mecz: Warta Poznań – PGE FKS Stal Mielec. Termin 24 października 2021.

11 kolejka PKO BP Ekstraklasy 2021/22 (18.10.2021), PGE FKS Stal Mielec – Zagłębie Lubin 4-2 (1-2)

Bramki:  1-0 Mak (14), 1-1 Daniel (22), 1-2 (41-samobójcza), 2-2 Tomasiewicz (52- rzut karny), 3-2 Mak (63), 4-2 Flis (75).

PGE Stal: Strączek – de Amo, Matras, Flis, Wrzesiński (82′ Żyro), Kort (60′ Urbańczyk), Tomasiewicz, Getinger, Sitek (87′ Jankowski), Piasecki, Mak (82 Szczutowski). Trener: Adam Majewski.

Zagłębie: Hładun – Chodyna, Lepczyński, Pantić, Bartolewski, Daniel (80′ Pieńko), Poręba (80′ Kusztal), Pakulski (66′ Zivec), Starzyński, Szysz (66′ Żygulow), Zajic (80′ Sławiński). Trener Dariusz Żuraw.

Sędziował: Sebastian Krasny z Krakowa.

Żółte kartki: Chodyna, Pantić, Poręba.

Czerwona kartka: Pantić (85 minuta – druga żółta).

Widzów: 2412.