Sandecja Nowy Sącz wygrywa w gościach z Apklan Resovią

Opublikowano: 06-10-2021

Apklan Resovia Rzeszów przegrała z Sandecją Nowy Sącz pierwszy pierwszoligowy w październiku 2021 mecz sezonu 2021/22. Ulegając "Góralom" Rzeszowianie przegrali trzeci ligowy bój z kolei.

Początek pojedynku ekip ze stolicy Podkarpacia, i jednego z najstarszych miast Małopolski należał do wyrównanych. Z czasem przyjezdni spisywali się korzystniej od miejscowych.

Z końcem drugiego kwadransa, po składnej akcji, i strzale z dystansu siódmy sezon reprezentującego nowosądecką ekipę, pomocnika Bartłomieja Kasprzaka, goście zdobyli bramkę, która dała im szósty ligowy wyjazdowy tryumf sezonu 2021/22.

Z drugą połową “Pasiaki” czyniły wiele by zmienić niekorzystny dla nich wynik, ale mimo długiego przebywania na połowie Sandecji nie udało im się to.

Okazje bramkowe Rzeszowianie stwarzali, ale szwankowała skuteczność, co sprawiło, że musieli przełknąć gorycz porażki, pionierskiej poniesionej pod wodzą trenera Dawida Kroczka.

Tabela i wyniki Fortuna 1 Ligi 2021/22 TUTAJ!

Najbliższy mecz ligowy: Zagłębie Sosnowiec – Apklan Resovia Rzeszów. Termin 10.10.2021.

11 kolejka, Fortuna 1 Ligi 2021/22 (2.10.2021), Apklan Resovia Rzeszów – Sandecja Nowy Sącz 0-1 (0-1)

Bramka: 0-1 Kasprzak (37).

Apklan Resovia: Łakota – Mikulec (70′ Pietraszkiewicz), Kubowicz (85′ Strózik), Wasiluk (60’Mróz), Twardowski (46′ Hilbrycht), Wróbel, Soljić, Adamski, Komor, Jaroch, Antonik (61′ Rostkowski). Trener: Dawid Kroczek.

Sandecja: Pietrzkiewicz – Sovsic, Walski, Dikov (80′ Piter-Bucko), Rudol, Zych (80′ Prochownik), Słaby, Chmiel, Kasprzak (46′ Fall), Kobryń, Boczek. Trener: Dariusz Dudek.

Sędziował: Jacek Małyszek z Lublina.

Żółte kartki: Dikov, Rudol, Słaby, Kasprzak, Chmiel – Adamski Jaroch, Boczek.

Widzów: 1942.