Lekkoatleci LKS Stali Mielec 4 razy na podium MP 2021 kategorii wiekowej U18

Opublikowano: 03-08-2021

Reprezentacja Podkarpacia wywalczyła medale lekkoatletycznych Mistrzostw Polski 2021, w kategorii wiekowej U18. Na podium krajowego czempionatu rozgrywanego stawali reprezentanci LKS Stal Mielec.

Licząca 39 zawodniczek i zawodników reprezentacja Podkarpacia, we Włocławku, gdzie z końcem lipca 2021 rozgrywano mistrzostwa “królowej sportu” U18  reprezentacja zdobyła 8 medali.

Złote medale mistrzostw kraju U18 dla mieleckiego teamu zdobyli Maria Duszkiewicz (na zdjęciu) w rzucie młotem, Jakub Róg w trójskoku. Brązowe krążki z reprezentantów klubu znad Wisłoki, wywalczyli Julia Szady w rzucie młotem, i Cristian Ielo w chodzie na 10 kilometrów.

LKS Stal Mielec z 4 medalami (2 złote i 2 brązowe) zajęła 4 miejsce w klasyfikacji medalowej, a Podkarpacie z 8 krążkami (4 złote, 1 srebrny, 3 brązowe) było także 4 w klasyfikacji województw.

Pozostałe  medale dla podkarpackiej ekipy zdobyli: Kacper Gołąbek (Stal Nowa Dęba) – złoto w chodzie na 10 kilometrów, Alan Witas – złoto w rzucie młotem (Sparta Stalowa Wola) Agata Puzio (Stal Nowa Dęba) – srebro  w biegu na 400 metrów, brąz – żeńska sztafeta Stali Nowa Dęba w biegu na 4×400 metrów.

Z naszego regionu Rzeszowszczyzny w lekkoatletycznych zmaganiach w województwie kujawsko-pomorskim, startowali także zawodnicy CWKS Resovii Rzeszów, Tiki-Taka Kolbuszowa, MUKLA Dębica. Nie wywalczyli medalowych lokat.