Asseco Resovia znów zwycięża Trefl Gdańsk. Oświadczyny na meczu

Opublikowano: 20-02-2019
Kategoria: SIATKÓWKA, PlusLiga

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów w 21 kolejce PlusLigi 2018/19 zwyciężyli Trefl Gdańsk. Była to ósma wygrana Rzeszowian. "Pasiaki" Gdańszczan ograły drugi raz w tym sezonie.

Team trenera Gheorghe Cretu po czterech emocjonujących setach odnieśli zwycięstwo na gdańską ekipą. MVP został francuski siatkarz Asseco Resovii Rzeszów, Thibault Rossard.

Pierwsze dwa starcia dla lepiej prezentujących się w nich gospodarzy. Trzecia odsłona należy do przyjezdnych.

W czwartej partii na początku było remisowo 6-6. Potem inicjatywę przejęli gości wygrywając 9-14. Team ze stolicy Podkarpacia nie pasował, wygrywał 19-16. Gdańszczanie doprowadzili do remisu po 23-23, ale końcówka seta należała do Asseco Resovii Rzeszów, która po tie-braku zwycięża w meczu.

W trakcie przerw między setami, przebrany za wilka “Soviaka” kibic Asseco Resovii, Mateusz, oświadczył się Sabinie, fance rzeszowskiej ekipy. Oświadczyny zostały przyjęte i nagrodzone brawami.

Kolejny ligowy mecz Asseco Resovii Rzeszów to pojedynek z Indykpolem AZS Olsztyn. Termin 23 luty 2019.

Tabela i inne wyniki PlusLigi 2018/19 tutaj.

21 kolejka kolejka PlusLigi (20.2.2019)Asseco Resovia Rzeszów – Trefl Gdańsk 3-1 (25-21, 25-16, 19-25, 29-27)

Asseco Resovia: Shoji, Jarosz, Rossard, Buszek, Możdżonek, Smith, Masłowski (libero) oraz Perry (libero), Schulz, Kozub. Trener: Gheorghe Cretu.

Trefl: Janusz, Muzaj, Schott, Hebda, Nowakowski, Niemiec, Olenderek (libero) oraz Kozowski, Jakubiszak. Trener: Andrea Anastasi.

Sędziowali: Marek Budzik z Rybnika i Piotr Król z Katowic.

Widzów: 4293.