Ten pierwszy raz zwycięski Asseco Resovii w sezonie 2018/19

Opublikowano: 16-11-2018
Kategoria: SIATKÓWKA, PlusLiga

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów wreszcie zwycięzcy w ligowej grze w sezonie 2018/19. W 8 kolejce PlusLigi Rzeszowianie pokonali w wyjazdowym pojedynku Trefl Gdańsk.

“Pasiaki” wspierane w Gdańsku przez grupę swych najwierniejszych fanów w pierwszym starciu rozbiły gospodarzy, którzy popełnili sporo błędów.

Druga wyrównana odsłona należała do Trefla, tak jak i początek trzeciej partii kiedy miejscowi wygrywali 7-2. Ekipa trenera Gheorghe Cretu zwarła szyki i odwróciła losy seta.

W czwartym secie długo trwał bój punkt za punkt, ale końcówka należała Rzeszowian, którzy cieszyli się z jego wygrania i meczowego tryumfu.

MVP meczu został atakujący Asseco Resovii Rzeszów, najskuteczniejszy zawodnik pojedynku, Damian Schulz. Do zespołu z Rzeszowa przyszedł on wiosną z drużyny z… Gdańska.

Kolejny mecz PlusLigi Asseco Resovii Rzeszów to pojedynek w stolicy Podkarpacia 23 listopada 2018 z AZS Olsztyn.

Tabela i inne wyniki PlusLigi 2018/19 tutaj

8 kolejka, PlusLigi 2018/19 (16.11.2018), Trefl Gdańsk – Asseco Resovia 1-3 (16-25, 25-22, 20-25, 22-25)

Trefl: Kozłowski, Milailović, Muzaj, Nowakowski, Grzyb, Schott, Olenderek (libero) oraz Sasak, Jakubiszak, Janusz. Trener: Andrea Anastasi.

Asseco Resovia: Redwitz, Schulz, Mika, Możdżonek, Smith, Rossard, Masłowski (libero) oraz Lemański, Buszek. Trener: Gheorghe Cretu.

Sędziowali: Jacek Broński z Poznania i Szymon Pindral z Kielc.

Widzów: 4918.