Porażka Mielczan w meczu beniaminków. Wisła pokonała Stal po 6 przegranych

Opublikowano: 15-10-2016

W 13. kolejce I ligi futboliści Stali Mielec przegrali dziś 0-1 z Wisłą Puławy. Oba zespoły to beniaminkowie pierwszoligowego szczebla. Wisła wygrywając nad Wisłoką przerwała serię 6 z rzędu porażek z mielecką drużyną.

W trzech minionych sezonach Stal i Wisła występując na drugoligowym szczeblu stoczyły pół tuzina pojedynków. Zawsze górą w nich była nasza ekipa. Bilans bramkowy tych spotkań 11-1.

Każda seria kiedyś się jednak kończy. Dziś lepsza po stojącym na przeciętnym poziomie spotkaniu lepsza okazała się “Duma Powiśla”, która dominowała na placu gry w drugiej połowie meczu. Do przerwy był to wyrównany pojedynek. Gra głównie toczyła się w środku pola.

Zwycięskiego gola dla Wisły zdobył Ukrainiec Iwan Litwiniuk, który popisał ładnym strzałem z dalszej odległości.

Stal usiłowała doprowadzić do remisu, ale przyjezdni grając uważnie w defensywie nie pozwolili na to i trzeci raz w tym sezonie zdobyli komplet punktów.

Kolejny mecz Stali to spotkanie z Miedzią Legnica w ramach 14 kolejki I ligi. Rozegrane zostanie w sobotę, 22 października w Mielcu.

Stal Mielec – Wisła Puławy 0-1 (0-0)

Bramka: 0-1 Litwiniuk (55).

Stal: Kozioł – Zalepa (68. Kiercz), Sulewski, Marciniec, Sobczak, Bierzało, Głowacki (62.Prejs), Liberacki, Fonfara (63. Szczepański), Łętocha, Radulj.

Trenerzy: Zbigniew Smółka, Maciej Serafiński.

Wisła: Penkowec – Hiszpański, Budzyński, Pielach, Litwiniuk, Pożak (80 Darmochwał), Maksymiuk, Słotwiński (71.Smektała), Szczotka (90. Patora), Popiołek, Patejuk.

Trener: Robert Złotnik.

Sędziował: Kornel Paszkiewicz z Wrocławia.

Żółte kartki: Głowacki, Marciniec – Popiołek, Darmochwał.