Wybrzeże ograło SPR Stal. Ta ostatnia minuta

Opublikowano: 26-10-2016

W meczu 9 kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn 2016/17 piłkarze ręczni SPR Stali Mielec 26 października po niezwykle emocjonującym, pełnym zwrotów akcji, meczu przegrali 25-27 z Wybrzeżem Gdańsk. To ich ósma porażka w tym sezonie.

SPR Stal Mielec zagrała najlepsze spotkanie w zawodowej lidze. Przez długi czas wydawało, się że wreszcie zwycięży drugi raz w tym sezonie.

Początek gospodarzy nerwowy. Mieleczanie pierwszy raz na prowadzenie wyszli w 10 minucie. Wygrywali wtedy 4-2. Dobrze spisywała się ich defensywa. Goście kontrowali. Wynik co chwila zmieniał się.

Do przerwy, po wyrównanej, pełnej walki grze, jedną bramką prowadzili “Czeczeńcy” i spodziewano się jeszcze ciekawszej drugiej połowy.

Tak było. Mielec wpierany dopingiem swych fanów w 40 minucie wygrywał 20-16. Gdańsk nie poddawał się. Trwał zacięty bój. Czerwone kartki otrzymali Stalowcy Jakub Kłoda, Oleksandr Kirilenko i Piotr Krępa.

Końcówka spotkania, w której emocje sięgały zenitu, należała jednak do przyjezdnych. Udanymi interewencjami popisywał ich  bramkarz, Sebastian Suchowicz.

Mielecka ekipa przegrała pojedynek z teamem z Trójmiasta w ostatniej minucie.

Chciałbym podziękować za bardzo dobre widowisko. Uważam, że stworzyliśmy ciekawy mecz, który mógł się podobać zgromadzonej w Mielcu publiczności. Jednak to fortuna uśmiechnęła się do nas w końcówce. Nie był to łatwy mecz i jestem bardzo zadowolony – mówił po meczy  trener Wybrzeża,  Marcin Lijewski.

Na końcu zabrakło nam troszeczkę szczęścia, myślę, że w następnych meczach będzie lepiej – stwierdził zaś mielecki szkoleniowiec, Tomasz Sondej.

Kolejnym przeciwnikiem szczypiornistów z Mielca w 10 kolejce PGNiG Superligi będzie pojedynek z rywalem z grupy pomarańczowej, Piotrkowianin Piotrków Trybunalski. Mecz 11 listopada.

SPR Stal Mielec – Wybrzeże Gdańsk 25-27 (14-13)

SPR Stal: Lipka, Barnaś – Wilk 12, Krępa 2, Janyst 2, Wypych, Rusin, Kłoda, Kubisztal, Kirilenko 1, Dementiew 2, Basiak 2, Krupa, Kawka 3, Krygowski 1, Chodara.

Trenerzy: Krzysztof Lipka, Tomasz Sondej.

Wybrzeże: Suchowicz, Chmieliński, Pieńczewski – Salacz, Oliveira, Podobas, Kornecki, Bednarek 1, Sulej 2, Rogulski 10, Prymlewicz 4, Kondratiuk 5, Salacz, Kostrzewa 5, Wróbel.

Trenerzy: Damian Wleklak i Marcin Lijewski.

Kary: 16 i 18 minut.

Sędziowali: Cezary Figarski i Dariusz Żak z Radomia.