Czeczeńcy postawili się Azotom. Debiut trenera Lipki

Opublikowano: 22-10-2016

W Puławach w rozegranym dziś meczu 8. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn szczypiorniści SPR Stal Mielec postawili się faworyzowanym Azotom. Gospodarze zwyciężyli 29-22, ale musieli się sporo natrudzić aby ograć naszą ekipę. Mecz ten był pionierskim, w którym SPR Stal grała pod trenerską wodzą bramkarza Krzysztofa Lipki. Prowadzi on zespół wraz z Tomaszem Sondejem.

Faworyzowane Azoty z początkiem spotkania objęły prowadzenie 2-0 i wydawało, się, że mecz będzie przebiegał pod ich dyktando.

Stal nie “zgodziła” się na taki scenariusz pojedynku i po 12 minutach prowadziła 3-5. Dobrze spisywał się w bramce trener Krzysztof Lipka, który był “napędzał” swoją postawą ekipę Stali.

Gospodarze zaskoczeni takim przebiegiem meczu poderwali się do ataku, zwarli szyki defensywne i jak na faworyta przystało zaczęli “rządzić” na placu gry.

Kilka minut po przerwie agresywnie grający Mielczanie znów “zbliżyli” się do miejscowych. Przegrywali tylko 17-16. Puławy dopiero w ostatnich minutach uzyskały wyraźną przewagę i wygrywając zrewanżowały się Stali za niespodziewaną porażkę sprzed paru miesięcy eliminującą ich z Final Four Pucharu Polski.

– Liczyliśmy się z porażką w dzisiejszym meczu, znając siłę naszą i naszych rywali. Trzymaliśmy się dzielnie, ale w ostatnich kilku minutach chyba się zagotowaliśmy i stąd wyraźna wygrana Azotów – mówił po meczu Tomasz Sondej, trener Stali.

Już w najbliższą środę, 26 października kolejny mecz SPR Stali. Przeciwnikiem Mielczan w 9. kolejce zawodowej ligi będzie Wybrzeże Gdańsk.

Azoty Puławy – SPR Stal Mielec 29-22 (15-11)

Azoty: Bogdanow, Koszowy – Jurek 5, Łyżwa 6, Przybylski 5, Sobol 5, M.Kubisztal 3, Krajewski 2, Skrabania 2, Grzelak 1, Kowalczyk, Kuchczyński, Prce.

Trener: Marcin Kurowski.

Stal: Lipka – Wilk 6, Basiak 3, Krępa 3, Krygowski 3, Janyst 2, Kłoda 2, Kirilenko 2, Kawka 1, Wypych, D.Kubisztal, Krupa.

Trenerzy: Krzysztof Lipka, Tomasz Sondej.

Kary: 6 i 8 minut.

Sędziowali: Andrzej Kierczak z Pielgrzymowic i Tomasz Wrona z Krakowa.