Szczypiorniści SPR Stal pierwszy raz wygrywają w zawodowej lidze – zdjęcia

Opublikowano: 16-09-2016

W pojedynku 3 kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn, piłkarze ręczni Stali Mielec pokonali 21-18 beniaminka Meble Wójcik Elbląg. To pionierska wygrana ekipy znad Wisłoki w zawodowej lidze.

Mecz walki. Obie drużyny przed dzisiejszym spotkaniem były bez punktów. Bohaterem pojedynku okazał się bramkarz Stali, Krzysztof Lipka, który popisywał się skutecznymi interwencjami i walnie przyczynił  się do wygranej swego zespołu.

Pojedynek błędów z obu stron. Dużo chaotycznej gry. Zespół gości, którego szkoleniowcem jest Jacek Będzikowski, były asystent reprezentacji Polski u Michaela Bieglera, przestrzelił 4 karne.

Mankamentem jednej jak i drugiej drużyny była też gra w przewadze. Żadna ze stron nie potrafiła wykorzystać atutu posiadania zawodnika więcej na placu gry.

Mielczanie wygrywali od pierwszych minut. Najwyżej 11-6, prowadzili tuż po przerwie. Goście nie poddawali i doprowadzili do remisu 12-12. Stalowcy zerwali się do walki. Na 11 minut przed końcem spotkania wyszli na prowadzenie 15-12 i kontrolowali przebieg meczu do końcowych minut.

W środę, 21 września, w 4 kolejce SPR Stal zagra w Kielcach z mistrzem kraju i zwycięzcą Ligi Mistrzów, miejscowym Vive Tauronem.

SPR Stal Mielec – Meble Wójcik Elbląg 21-18 (10-6)

Stal: Barnaś, Lipka, Łukawski – Wilk, Krępa 3, Janyst 1, Wypych 1, Kłoda, Kubisztal 1, Kirilenko 2, Dementiew 2, Basiak 1, Kawka 5, Krygowski, Chodara 5 , Krupa.
Trenerzy: Łukasz Rybak, Tomasz Sondej.

Meble Wójcik: Ram, Dudek, Fiodor – Malczewski , Pa. Adamczak 2, Janiszewski, Szopa 5, Nowakowski, Olszewski 1, Kupiec 8, Żółtak, Moryń 1, Tórz.

Trener: Jacek Będzikowski.

Kary: 8 i 8 minut.

Sędziowali: Grzegorz Młyński, ze Zwolenia i Rafał Puszkarski z Legionowa.