Handball Stal Mielec wygrywa derby Podkarpacia z Upstream SRS Przemyśl

Opublikowano: 02-10-2022

W rozegranych z początkiem października 2022, w Przemyślu derbach Podkarpacia w piłce ręcznej mężczyzn Ligi Centralnej, Handball Stal Mielec pokonała Upstream SRS Przemyśl.

Szczypiorniści Handballu Stali Mielec po emocjonującym pojedynku zwyciężyli Upstream SRS Przemyśl. Najciekawiej na placu boju było z końcem pierwszej połowy, gdy gospodarze stawiali się najmocniej i przyjezdni na przerwę schodzili wygrywając tylko jednym golem.

MVP spotkania rozgrywanego pod dyktando gości, wybrany został rozgrywający ekipy znad  Wisłoki, Białorusin Denis Wołyncew.  – Był to bardzo zacięty mecz, ale wiedzieliśmy, że będzie ciężko – stwierdził trener Handballu Stali Mielec, Rafał Gliński.

Najbliższy mecz: Handball Stal Mielec – Budnex Stal Gorzów. Termin 8 października 2022.

3 kolejka Ligi Centralnej 2022/23 (2 października 2022), Orlen Upstream SRS Przemyśl – Handball Stal Mielec 31-35 (14-15)

SRS: Nowak, Sar – Walczyk 3, K. Kroczek, Ćwięka 6, Biernat, Świt, M. Kroczek 1, Wandzel 7, Krycki, Kubisztal, Zajdel, Makowiejew 6, Światłowski 3, Kulka 2, Guzdek 3. Trener: Przemysław Korobczak.

Stal: Dekarz, Wiśniewski – Wilk 1, Nowak, Ruhnke 4, Babicz 2, Kotliński, Graczyk 7, Wołyncew 6, Napierała 5, Kaźmierczak, Smoliński, Stefani 7, Babicz 2, Włoskiewicz 1, Osmola, Krzysztofik 2. Trener: Rafał Gliński.

Sędziowali: Jakub Czochra ze Zwierzyńca i Michał Szpinda z Zamościa.

Czerwona kartka: Adam Babicz.

Kary: 12 minut i 10 minut.