Stal po zaciętym boju uległa wicemistrzowi kraju 2022. Znów ten Ivi Lopez

Opublikowano: 31-07-2022

W drugim wyjazdowym pojedynku PKO BP Ekstraklasy 2022/23, piłkarze PGE FKS Stali Mielec przegrali z zespołem wicemistrza kraju, zdobywcą Pucharu Polski 2022, Rakowem Częstochowa.

Zespół spod Jasnej Góry był faworytem meczu i zwyciężył, ale by zdobyć drugie w trwającym sezonie trzy punkty musiał się sporo natrudzić.

Częstochowianie objęli prowadzenie niedługo po gwizdku rozpoczynającym meczu. Wówczas to, 25-letni rumuński pomocnik, Deian Sorescu drugi sezon reprezentujący Raków, uderzeniem w pierwszej akcji pojedynku trafił do bramki Mielczan.

Team znad Wisłoki z kolejnymi minutami poczynał sobie coraz odważniej, i stan meczu z początkiem ostatniego kwadransa pierwszej połowy wyrównał rutynowany pomocnik Piotr Wlazło.

Po zmianie stron długo, do ostatnich minut pojedynku, na placu gry dominowali miejscowi. Zdobyli w tym czasie dwa gole, na które ekipa znad Wisłoki niedługo przed końcem spotkania odpowiedziała jedynym i doznała pierwszej przegranej w sezonie 2022/23.

Naprawdę dzisiaj był bardzo wyrównany mecz, dwa zespoły zagrały na naprawdę wysokim poziomie. Raków to jest drużyna, którą wszyscy znają, ona mierzy wysoko nie tylko w polskiej lidze. Dzisiaj też pokazali, że nie mają kompleksów. Uważam jednak, że zagraliśmy naprawdę fajny mecz, ale niestety znów wracamy do takiej kontrowersji wobec sędziów – powiedział po meczu doświadczony, 39-letni brazylijski  defensor Mielczan, Leândro.

Cyframi 6.  Szóstego gola w piątym ekstraklasowym meczu przeciw Stali Mielec zdobył hiszpański napastnik Rakowa Częstochowa.  Ivi López. 28-latek bramki strzelał w każdej z pięciu gier przeciw teamowi znad Wisłoki.

Najbliższy mecz: PGE FKS Stal Mielec – Cracovia Kraków. Termin 5 sierpnia 2022

3 kolejka PKO BP Ekstraklasy 2022/23 (31 lipca 2022), Raków Częstochowa – PGE FKS Stal Mielec 3-2 (1-1)

Bramki: 1-0 Sorescu (4), 1-1 Wlazło (31), 2-1 Piasecki (57), 3-1 López (71 – rzut karny), 3-2 Kasperkiewicz (85).

Raków: Trelowski – Racovitan (46′ Kun), Arsenić, Svarnas, Sorescu (87′ Sorescu), Sapała (53′ Lederman), Tudor, Koczerhin, Lopez Piasecki (77′ Czyż), Gutkovskis (77′ Musiolik). Trener: Marek Papszun.

PGE Stal: Mrozek – Kasperkiewicz, Matras, Barauskas, Getinger (76′ Mak), Domański, Żyra (67′ Hamulić), Wlazło (76′ Leandro), Wolski, Maj (67’Kardyś), Lebedyński (76′ Hiszpański). Trener: Adam Majewski.

Sędziował: Daniel Stefański z Bydgoszczy.

Żółte kartki: Lopez, Piasecki, Racovitan – Hiszpański, Wlazło,

Widzów: 4438.