Znów trzy gole i trzy punkty piłkarzy PGE FKS Stali Mielec w Warszawie!

Opublikowano: 07-11-2021

Tak jak przed blisko rokiem, tak i w 14 serii gier sezonu 2021/22 piłkarskiej PKO BP Ekstraklasy, zespół PGE FKS Stali Mielec zdobył trzy gole i trzy punkty w wyjazdowym meczu z Legią Warszawa.

“Kolejna w sezonie 2021/22 kompromitacja Legii”, “Stal ma sposób na Legię”, takie opinie dało się słyszeć po zwycięstwie piłkarzy znad Wisłoka na Łazienkowskiej, w stolicy kraju do jakiego doszło w drugą niedzielę listopada 2021.

Warszawianie w połowie listopada 2021 przegrali z Mielczanami, szósty z kolei ligowy pojedynek w sezonie 2021/22. “Stalowcy” drugi sezon z kolei sezon tryumfują w ekstraklasowym boju na boisku “Wojskowych”.

Gole padły z końcem pierwszej połowy. Gospodarze, pierwsi zdobyli bramkę, ale na przerwę schodzili przegrywając. Piłkarze PGE FKS Stali rozsądnie grali w defensywie i byli niezwykle skuteczni w ofensywie, kontratakach.

Zespół znad Wisłoki lepiej prezentował się w drugiej połowie i swój sukces przypieczętował golem zdobytym w ostatnim kwadransie meczu, którego autorem był wychowanek stołecznej ekipy, Mateusz Żyro.

A po ostatnim gwizdku arbitra pojedynku, w którym przeważali gospodarze, a wygrali goście. nastał czas wielkiej radości mieleckich piłkarzy i jej wiernych fanów przybyłych do Warszawy, na mecz z Legionistami.

Najbliższy mecz: PGE FKS Stal Mielec – Lechia Gdańsk. Termin 20 listopada.

14 kolejka PKO BP Ekstraklasy 2021/22 (7 listopada 2021),  Legia Warszawa – PGE FKS Stal Mielec 1-3 (1-2)

Bramki: 1-0 Wieteska (42), 1-1 Sitek (44), 1-2 Piasecki (45), 1-3 Żyro (81).

Legia: Miszta – Ribeiro (61′ Johansson), Wieteska, Jędrzejczyk, Mladenović, Martins (61′ Muci), Slisz, Pesqueira (74′ Kastrati), Luquinhas, Emreli (74′ Skibicki), Pekhart. Trener: Marek Gołębiewski.

PGE FKS Stal: Strączek – Matras, Getinger, de Amo Perez, Kort (69′ Kościelny), Tomasiewicz (86′ Czorbadżijski), Mak (64′ Wrzesiński), Flis, Żyro, Sitek (86′ Kłos) Piasecki. Trener: Adam Majewski.

Sędziował: Piotr Lasyk z Bytomia.

Żółte kartki: Ribeiro, Emreli, Jędrzejczyk, Mladenović – Flis, Czorbadżijski.

Widzów: 14 119.