Stal Mielec po golu z rzutu karnego ogrywa beniaminka z Radomia

Opublikowano: 25-09-2021

Piłkarski team PGE FKS Stali Mielec wygrał mecz 9 kolejki PKO BP Ekstraklasy 2021/22, w którym podejmował beniaminka, drużynę Radomianka Radom. To trzeci ligowy tryumf Mielczan w trwającym sezonie.

W pierwszej połowie ostatniego ekstraklasowego spotkania piłkarzy znad Wisłoki wrześniem 2021, prezentowali się oni lepiej od drużyny z Mazowsza. Stal przeważała, ale wielce nie zagrażała przyjezdnym.

Zwycięskiego gola Mielczanie zdobyli tuż przed gwizdkiem arbitra na przerwę, po skutecznie wyegzekwowanym przez Grzegorza Tomasiewicza, rzucie karnym podyktowanym za faul golkipera Radomian, Filipa Majchrowicza.

Druga odsłona pojedynku to napór drużyny gości. Zespół trenera Adama Majewskiego odparł te ataki, w czym spory udział miał bardzo dobrze spisujący się jego golkiper, Rafał Strączek

To był mecz o dwóch obliczach. W pierwszej połowie byliśmy lepsi i zdobyliśmy bramkę, która okazała się być zwycięska. W pierwszej połowie zagraliśmy dobrze, wiedzieliśmy co mamy grać, może tych sytuacji nie mieliśmy bardzo dużo, ale wydaję mi się że kontrolowaliśmy to spotkanie. W drugiej połowie oddaliśmy inicjatywę. Na szczęście Radomiak nie wykorzystał żadnej ze swoich sytuacji, w czym zasługa naszej obrony i bramkarza Rafała Strączka – powiedział pomocnik Mielczan, Mateusz Matras

Tabela i ligowe wyniki PKO BP Ekstraklasy TUTAJ!

Najbliższy ligowy mecz: Cracovia Kraków – PGE FKS Stal Mielec. Termin 2 października 2021.

9 kolejka PKO BP Ekstraklasy 2021/22 (2.10.2021), PGE FKS Stal Mielec – Radomiak Radom 1-0 (1-0)

Bramka: 1-0 Tomasiewicz (45 – rzut karny).

PGE Stal: Strączek – de Amo, Matras, Sitek, Urbańczyk (71′ Czorbadżijski), Tomasiewicz (78′ Kort), Getinger, Mak (66′ Granlund), Żyro, Piasecki (78′ Jankowski), Hinokio (46′ Wrzesiński). Trener: Adam Majewski.

Radomiak: Majchrowicz – Jakubik, Rossi, Cichocki, Abramowicz – Leandro, Kaput (66′ Karwot), Nascimento (77′ Matos), Machado (66′ Rondon) Kozak (46′ Sokół), Angielski (77′ Maurides). Trener: Dariusz Banasik.

Sędziował: Piotr Lasyk z Bytomia.

Żółte kartki: Getinger, Jankowski – Kaput, Nascimento.

Widzów: 2228.