Stal bez punktów w Krakowie. Wisła wygrywa po golach w ostatnich minutach

Opublikowano: 21-03-2021

Zespół piłkarzy PGE FKS Stali Mielec przegrał w Krakowie z Wisłą 11 ligowy mecz PKO BP Ekstraklasy w sezonie 2020/21. Mielczanie prowadzili by punkty stracić z końcem spotkania.

W pierwszej wyrównanej, ciekawej połowie żadna z drużyn gola nie zdobyła chociaż obie miały ku temu dobre okazje.

Bułgarski defensor Mielczan, Bożidar Czorbadżijski, po kilku minutach pojedynku groźnie uderzył z niewielkiej odległości, ale skuteczną interwencją popisał się golkiper gospodarzy, Mateusz Lis.

David Mawutor, tydżycki zawodnik “Białej Gwiazdy” w ostatnim kwadransie pierwszej części pojedynku trafił zaś w poprzeczkę bramki Stali.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze, ale to zespół znad Wisłoki prowadził wykorzystując ich niefrasobliwość w poczynaniach defensywnych.

Podopieczni niemiecko-holenderskiego trenera Petera Hyballi atakowali nieustępliwie i kwadrans przed końcem pojedynku wyrównali po golu Kostorykańczyka Felicio Anando Browna Forbesa.

Na prowadzenie wyszyli po rzucie karnym podyktowanym za zagranie ręką pomocnika teamu znad Wisłoki, Marcina Flisa. Wynik pojedynku doliczonym czasie gry ustalił Austriak, Stefan Savić.

Tabela i wyniki PKO BP Ekstraklasy 2020/21 TUTAJ!

22 kolejka PKO BP Ekstraklasy 2020/21 (21.3.2021), Wisła Kraków – PGE FKS Stal Mielec 3-1 (0-0)

Bramki:  0-1 Tomasiewicz (60), 1-1 Forbes (75),  2-1 Frydrych (88-rzut karny), 3-1 Savić (90+4).

Wisła: Lis –  Sadlok. Radaković, Frydrych, Burliga (46′ Szot) , Mawutor (69 Kuveljić), Silva Rocha (69′ Starzyński), Plewka (46′ Żukow), Savić, Yeboah,  Brown Forbes. Trener: Peter Hyballa.

PGE FKS Stal: Strączek –  Getinger, de Amo Perez (64′ Jankowski), Flis, Czorbadżijski, Granlund, Matras, Tomasiewicz, Forsell,  Domański (64′ Prokić), Kolev (73′ Zjawiński). Trener: Leszek Ojrzyński.

Sędziował: Paweł Raczkowski z Warszawy.

Żółte kartki: Brown Forbes, Radaković, Mawutor – Perez.