Stal Mielec remisuje z Cracovią w Krakowie. Drugi wyjazd i drugi nierozstrzygnięty bój

Opublikowano: 12-09-2020

Po pasjonującym pojedynku piłkarze PGE FKS Stali Mielec, zremisowali w Krakowie z Cracovią, w meczu 3 kolejki PKO BP Ekstraklasy 2020/21. Gospodarze wyrównali w 11 minucie (!) doliczonego czasu gry.

Cracovia ze Stalą stworzyły bój, który najciekawszy był w jego końcówce. Mielczanie byli w nim bliżej zwycięstwa, choć jak przyznawał na szkoleniowiec Stali Dariusz Skrzypczak, remis oddaje jego przebieg.

Początek drugiego wyjazdowego spotkania Stalowców, należał do gospodarzy. W pierwszym kwadransie meczu nie pozwalali oni gościom na wiele.

Po kilku minutach meczu “Pasiaki” mogły objąć prowadzenie. Piłkarze drużyny znad Wisłoki odetchnęli z ulgą, kiedy dobrej okazji bramkowej nie wykorzystał były reprezentant juniorskich kadr Niemiec, Marcos Álvare.

Goście, z czasem poczynali sobie coraz lepiej. Krystian Getinger, Petteri Forsell, Michał Żyro groźnie uderzali na bramkę miejscowych. Gola przyjezdni nie zdobyli jednak do 82 minuty.

Wtedy to Paweł Tomczyk dobił skutecznie, strzał Macieja Domańskiego, którego uderzenie chwilę wcześniej trafiło w słupek.

Niedługo po zdobytym przez Stal golu, interweniujący golkiper Mielczan, Rafał Strączek zderzył się zawodnikiem Cracovii. Stracił na chwilę przytomność i trafił do szpitala. Zastąpił do Damian Primel.

W 11 minucie dodatkowego czasu gry, Krakowianie doprowadzili do wyrównania. Bramkę zdobył, wypożyczony w sierpniu 2020, do Cracovii z Jagiellonii Białystok,  Dawid Szymonowicz.

Tuż przed końcowym gwizdkiem pojedynku, gospodarzy znów uśmiechnęło się szczęście. Przez utratą gola uratował ich słupek. Z rzutu wolnego trafił w niego Maciej Domański.

Tabela i wyniki PKO Ekstraklasy 2020/21 TUTAJ!

Najbliższy mecz: Lechia Gdańsk – PGE FKS Stal Mielec. Termin 19 września 2020.

3 kolejka PKO BP Ekstraklasy 2020/21 (12.9.2020), Cracovia Kraków – PGE FKS Stal Mielec 1-1 (0-0)

Bramki: 0-1  Tomczyk (82), 1-1 Szymonowicz (90+11).

Cracovia Niemczycki – Rapa, Szymonowicz, Márquez, Ferraresso, Hanca (77′ Vestenicky), Loshaj (76′ F. Piszczek), van Amersfoort, Rodrigues de Souza (53′ Dimun), Júnior (52 Wdowiak), Álvarez. Trener: Michał Probierz.

PGE FKS Stal:  Strączek (90+7′ Primel) – Kościelny, Żyro, Getinger, Mateusz Mak (76′ Domański), Tomasiewicz, Prokić (88′ Stasik), Flis, Forsell (76′ Dadok), Matras, Zjawiński (69′ Tomczyk). Trener: Dariusz Skrzypczak.

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski z Warszawy.

Żółte kartki: Márquez, trener Michał Probierz – Flis, Dadok, Matras, Forsell.

Widzów: 5439.