Rzeszów z punktem w grach z Mazowszem

Opublikowano: 27-06-2020

Punkt ugrały rzeszowskie drużyny piłkarskie II ligi z Mazowszem, w 28 kolejce 2019/20. Stal w stolicy Podkarpacia uległa Zniczowi Pruszków, a Apklan Resovia zremisowała w gościach z Legionovią Legionowo.

Mecz ze Zniczem Pruszków był dla piłkarzy Stali Rzeszów trzynastym drugoligowym pojedynkiem bez punktów w sezonie 2019/20.

Pierwsza połowa, w której Stal przeważała, atakowała, a zespół gości z Mazowsza, skupiał się na działaniach defensywnych nie wskazywała, że gospodarze przegrają to spotkanie. Stalowcy zawodzili jednak pod bramką golkipera przyjezdnych, Piotra Misztala.

Po zmianie stron gra się wyrównała. Goście po nieporadności Rzeszowian w obronie, i samobójczym trafieniu wygrywali. Niespełna kwadrans później Stal doprowadziła do remisowego stanu, ale tylko… na chwilę.

Pruszkowianie po stracie bramki, szybko golem odpowiedzieli. “Trafieniem życia” z 16 metrów, popisał się reprezentujący Znicz już 12 sezon obrońca, Marcin Rackiewicz.  Z końcem spotkania goście odpierali zmasowane ataki Rzeszowian.

Udała im się ta sztuka i cieszyli się ze zwycięstwa, a piłkarze Stali opuszczali plac gry przy gwizdach kibiców.

– Uważam, że byliśmy zdecydowanie lepszym zespołem w całym meczu i nie zasłużyliśmy na taki wynik. Myślę, że na pewno pierwsza połowa była lepsza w naszym wykonaniu, nie pozwoliliśmy przeciwnikowi zupełnie na nic, to my dominowaliśmy i stwarzaliśmy sobie sytuacje. Byłem przekonany, że to kwestia czasu, kiedy strzelimy bramkę. Niestety nasza skuteczność woła o pomstę do nieba i na własne życzenie zgotowaliśmy sobie taką sytuację w jakiej obecnie jesteśmy. W drugiej połowie po stracie bramki chcieliśmy ratować punkty i gonić wynik, przez to otworzyliśmy się i przeciwnik głównie z kontry próbował nas pokarać – stwierdził Damian Michalik, strzelec bramki dla Stali, którzy po ostatnim w czerwcu 2020 drugoligowym spotkaniu, są w strefie spadkowej.

Najbliższy mecz: Gryf Wejherowo – Stal Rzeszów. Termin 1 lipca 2020.

28 kolejka II Ligi 2019/20 (27.6.2020), Stal Rzeszów – Znicz Pruszków 1-2 (0-0)

Bramki: 0-1 Sylwestrzak (59-samobójcza), 1-1 Michalik (72), 1-2 Rackiewicz (73).

Stal: Bieszczad – Trznadel, Sylwestrzak (71′ Pląskowski), Góra, Głowacki, Michalik (87′ Sierant), Szczepanek (87′ Plewka), Szeliga, Kłos, Reiman, Pieczara (76′ Goncerz). Trenerzy Marcin Wołowiec i Krzysztof Łętocha.

Znicz: Misztal – Bochenek, Rybak, Drobnak, Pyrka, Obst (56′ Nojszewski), Moskwik (69′ Rackiewicz), Czarnowski (17′ Faliszewski), Zjawiński (77′ M. Szymański), Nowicki, Baran. Trener: Artur Węska.

Sędziował: Karol Iwanowicz z Lublina.

Żółte kartki: Sylwestrzak, Głowacki, Szczepanek, Kłos, Reiman – Drobnak, Obst.

Widzów: 588.

Wyjazdowe spotkanie z bliską degradacji na trzecioligowy szczebel, Legionovią Legionowo było dla “Resoviaków”, trzecim drugoligowym meczem z kolei bez goli, i piątym z rzędu nierozstrzygniętym.

Pojedynek Apklan Resovii, z plasującym się w dolnych rejonach tabeli podwarwszawskim teamem było  przeciętnym drugoligowym spektaklem.

Zespół prezesa Wojciecha Zająca przeważał, często atakował rywali na ich połowie, stwarzał okazje bramkowe, ale był nieskuteczny.

– Nie chcę tłumaczyć się kontuzjami, ale Mikulca nie zobaczymy do końca sezonu, Radulja nie wiadomo jak długo, a Krykuna uraz miał nie być poważny. Hebel pauzował za kartki. Problemów jest sporo, a to waży czynnik – mówił po meczu Szymon Grabowki, trener Apklan Resovii Rzeszów.

Najbliższy mecz: Apklan Resovia Rzeszów – Garbarnia Kraków. Termin 1 lipca 2020.

28 kolejka II Ligi 2019/20 (27.6.2020), Legionovia Legionowo– Apklan Resovia 0-0

Legionovia: Podleśny – Kaczorowski, Zembrowski, Choroś, Maślanka, Trubeha (75′ Będzieszak), Koprowski, Kluska (88′ Zaklika), Koziara, Bajdur (46 Małek), Podliński. Trener Bogdan Jóźwiak.

Apkan Resovia: Zapytowski  – Geniec, Kubowicz, Domoń, Adamski, Feret (83′ Twardowski), Wasiluk, Kaliniec, Dziubiński (60′ Kantor), Płatek (67′ Świderski), Antkowiak. Trener: Szymon Grabowski.

Sędziował: Artur Aluszyk z Torunia.

Żółte kartki: Trubeha, Zembrowski – Kubowicz, trener Szymon Grabowski.