Piłkarze Stali i Apklan Resovii przegrali ale są na czele

Opublikowano: 01-09-2019

Zespoły drugoligowych piłkarzy Stali Rzeszów i Apklan Resovii Rzeszów doznały porażek 7 kolejce sezonu 2019/20. Przegrane te nie spowodowały jednak utraty pozycji na czele tabeli.

W afrykańskim upale w jakim przyszło rywalizować drużynom z Rzeszowa i Elbląga w pierwszy dzień września 2019, gospodarze doznali pierwszej w sezonie 2019/20 porażki na drugoligowym szczeblu.

Rzeszowianie mimo obiecującego początku pojedynku, i starań nie znaleźli sposobu by trafić do bramki przyjezdnych, którzy w wyjazdowych spotkaniach trwającego sezonu są dotychczas niepokonani.

“Pasiaki” 40 minut drugiej połowy grali w dziesięciu, a pojedynek kończyli w dziewięciu po czerwonych kartkach, jakie pokazał jej piłkarzom, skrupulatnie prowadzący zawody arbiter z Małopolski. Napomniani zostali także obaj trenerzy rzeszowskiego teamu, Szymon Grabowski i Rafał Rajzer. Mecz pokazywał TVP 3.

To był taki mecz, w którym nie miałem dużo do roboty, a jeden stały fragment gry zmienił wszystko o 180 stopni. Potem doszła czerwona kartka i w taką pogodę musieliśmy gonić wynik, co było olbrzymim wysiłkiem – powiedział bramkarz Rzeszowian, Wojciech Daniel.

Kolejny pojedynek Apklan Resovia Rzeszów zagra 7 września 2019. Przeciwnikiem w wyjazdowej grze Górnik Łęczna.

7 kolejka II Ligi 2019/20 (1.9.2019), Apklan Resovia Rzeszów – Olimpia Elbląg 0-1 (0-0)

Bramka: 0-1 Kuczałek (36).

Apklan Resovia: Daniel – Geniec, Kubowicz, Zalepa, Mikulec, Feret (46′ Hajduk), Domoń, Frankiewicz, Krykun (63′ R. Adamski), Dziubiński (57′ Gancarczyk), Świderski (74′ Twardowski). Trener: Szymon Grabowski.

Olimpia: Madejski – Balewski, Lewandowski, Wenger, Sedlewski, Miller (81′ Prytuliak), Kuczałek, Żołądź,  Szuprytowski, Brychlik (76’Demaniuk), Ryk. Trene:r Adam Nocoń.

Sędziował: Robert Marciniak z Krakowa.

Żółte kartki: Kubowicz, Mikulec, Feret, Krykun – Lewandowski.

Czerwone kartki: Frankiewicz (54 minuta), Kubowicz (90+2 minuta, dwie żółte).

Widzów: 2 048.

—————————————————————————————————————————————————————————————————————–
W rozgrywanym przy prawie 17 tysięcznej publiczności pojedynku Widzew odniósł ze Stalą zasłużoną wygraną. Rzeszowianie lepiej prezentowali się w pierwszej połowie.

Druga cześć meczu, należała do Łodzian, którzy “rządzili” na placu gry, i dwukrotnie pokonali kończącego w dniu meczu 18-lat, dobrze spisującego się golkipera Rzeszowian, Wiktora Kaczorowskiego.

Trenerzy obu teamów mówili, że spotkanie stało na poziomie wyższym niż II liga.

Kolejne drugoligowe spotkanie Stali Rzeszów to mecz w roli gospodarza z GKS Katowice. Termin 7 września 2019.

kolejka II Ligi 2019/20 (1.9.2019), Widzew Łódź – Stal Rzeszów 3-1 (1-1)

Bramki: 0-1 Pląskowski (25), 1-1 Wolsztyński (36), 2-1 Mąka 68, 3-1 Robak (84 – rzut karny).

Widzew: Pawłowski – Kosakiewicz, Zieleniecki, Pięczek, Tanżyna, Mąka (77′ Turzyniecki), Możdżeń (74′ Zejdler), Gutowski (90′ Kordas), Wolsztyński (81 Mandiangu), Poczobut, Robak. Trener: Marcin Kaczmarek

Stal: Kaczorowski – Sierant, Kostkowski, Szeliga (57′  Cyfert), Głowacki, Olejarka (69′ Szczepanek), Ligienza, (67′ Goncerz), Reiman, Mozler, Chromiński (62′ Nawrot), Pląskowski. Trener: Janusz Niedźwiedź.

Sędziował: Łukasz Karski z Słupska.

Żółte kartki: Kosakiewicz, Mąka, Robak – Reiman, Gncerz, Ligenza.

Widzów: 16 935.