Stal Rzeszów liderem. Apklan Resovia straciła gola w końcówce meczu i zremisowała – zdjęcia

Opublikowano: 21-08-2019

Po 5 kolejce drugoligowego sezonu 2019/20 na czele tabeli Stal Rzeszów zmieniła Apklan Resovię Rzeszów. Stal zwyciężyła w gościach Górnik Polkowice, Apklan Resovia zremisowała z Bytovią Bytów.

Stal Rzeszów wspierana na Dolnym Śląsku, przez swych wiernych fanów, odniosła zasłużony sukces. Rzeszowianie w meczu beniaminków drugoligowego szczebla 2019/20, prezentowali solidniejszy futbol niż Górnik Polkowice.

W ekipie trenera Janusza Niedźwiedzia,  zadebiutowali bramkarz Gerard Bieszczad, 26-letni wychowanek Igloopolu Dębica, grający ostatnio w słowackiej ekstraklasie, i 18-letni, Błażej Szczepanek, poprzednio zawodnik czwartoligowej Odry Wodzisław.

Nastolatek dziesięć minut przed końcem pojedynku zdobył zwycięskiego dla gola. Tym samym ekipa ze stolicy województwa wywalczyła pierwsze punkty w gościach w sezonie 2019/20.

Kolejny mecz Stali Rzeszów to spotkanie w roli gospodarzy z Elaną Toruń. Termin 24 sierpnia 2019.

5 kolejka II 2019/20 (21.8.2019), Górnik Polkowice – Stal Rzeszów  1-2 (0-0)

Bramki: 0-1 Goncerz (59), 1-1 Bancewicz (67- rzut karny), 1-2 Szczepanek (80).

Górnik: Kopaniecki – Król, Kowalski-Haberek, Galas (46′ Ekwueme), Magdziak, Karmelita, Bancewicz, Radziemski (83′ Azikiewicz), Wacławczyk (83 Bednarski), Kocik, Sobków. Trener: Enkeleid Dobi.

StalBieszczad – Sierant, Kostkowski, Szeliga, Mozler, Olejarka (90′ Pociecha), Ligienza (83′ Cyfert), Reiman, Szczepanek, Chromiński (71′ Nawrot), Goncerz (68′ Pląskowski). Trener: Janusz Niedźwiedź.

Sędziował: Mateusz Jenda z Warszawy.

Żółte kartki: Kocik, Karmelita – Szeliga, Szczepanek.

Mecz walki, w którym zespół “Pasiaków” z Rzeszowa wygraną ze spadkowiczem z Fortuna 1 Ligi, stracił w jego końcówce.

Gospodarze objęli prowadzenie po błędzie wychowanka Bytovii Bytów, golkipera Bartosza Ryngwleskiego, który przy interwencji minął się z futbolówką.

W 80 minucie meczu czerwoną kartkę, w konsekwencji dwu żółtych otrzymał pomocnik Rzeszowian, Kamil Radulij. Zespół z Kaszub uzyskał wtedy przewagę, doprowadzając do wyrównania w 90 minucie pojedynku.

Najbliższy mecz Apklan Resovii Rzeszów to dalekie wyjazdowe spotkanie z Błękitnymi Stargard. Termin 25 sierpnia 2019.

5 kolejka II 2019/20 (21.8.2019), Apklan Resovia Rzeszów – Bytovia Bytów 1-1 (1-0)

Bramki: 1-0 Zalepa (13), 1-1 Rutkowski (90).

Apklan Resovia: Daniel – Geniec, Kubowicz, Zalepa, Mikulec – Krykun (89′ Adamski), Radulj, Domoń, Płatek (85 Twardowski), Feret (90′ Hajduk), Świderski (59′ Dziubiński). Trener: Szymon Grabowski.

Bytovia: Ryglewski – Rutkowski (90′ Wolski), Kawula, Bąk, Deleu, Kwiatkowski (80′ Stanczew), Feruga, Wasiak (46′ Bielawski), Czubak, Hołtyn (46 Giel), Lech Trener: Adrian Stawski.

Sędziował: Konrad Gąsiorowski z Białej Podlaskiej.

Żółte kartki: Świderski, Kubowicz, Radulj – Kawula, Wasiak, Deleu, Czubak, Rutkowski, Bielawski.

Czerwona kartka: Kamil Radulj (80 minuta – drugą żółta).

Widzów: 1247.