Asseco Resovia zwyciężyła Duklę i dalej walczy w Lidze Mistrzów

Opublikowano: 01-03-2017
Kategoria: SIATKÓWKA, Inne zawody

Asseco Resovia Rzeszów by grać dalej w siatkarskiej Lidze Mistrzów, i nie oglądać się na inne rozstrzygnięcia, musiała wygrać dziś z Duklą Liberec. I tak się stało. Podopieczni trenera Andrzeja Kowala pokonali 3-1 ekipę jednego z największych miast Czech i awansowali z 3 miejsca w grupie B na kolejny szczebel rywalizacji w elitarnych siatkarskich rozgrywkach.

Mecz nie był wielkim siatkarskim widowiskiem.

Pionierski set, lepiej spisując w końcowych jego fragmentach, wygrali ambitni goście czym napędzili trochę strachu gospodarzom.

“Pasiaki” po zimnym prysznicu w pierwszym secie zerwały się do walki i w drugiej odsłonie pewnie ograły  Mistrza Czech, który popełnił dużo błędów własnych.

Przez całą trzecia partię, dobrze grająca blokiem nasza ekipa dominowała na placu gry.

Czwarta odsłona był wyrównana była tylko w jej początkach. Potem goście mieli problemy z przyjęciem, a Resoviacy kontrolowali przebieg tego starcia.

Dukla występem w Rzeszowie pożegnała się z Ligą Mistrzów 2016/17.

W innym meczu 6 kolejki grupy B Cucine Lube Civitanova zwyciężyła 3-0 Berlin Recycling Volleys.

Kolejność grupy B Ligi Mistrzów: 1. Cucine Lube Civitanova – 15 punktów, 2. Berlin Recycling Volleys – 12 punktów, 3. Asseco Resovia Rzeszów – 8 punktów, 4. Dukla Liberec – 1 punkt.

Asseco Resovia wygrała w fazie grupowej Ligi Mistrzów 3 z 6 pojedynków.

Z kim zagra w I rundzie play-off okaże się, 3 marca. Wtedy to odbędzie się losowanie. Trafi na rozstawiony zespół, a w tym gronie jest Mistrz Polski, ZAKSA Kędzierzyn Koźle.

Asseco Resovia Rzeszów – Dukla Liberec 3-1 (20-25, 25-18, 25-19, 25-18)

Asseco Resovia: Drzyzga, Schoeps, Możdżonek, Lemański, Perrin, Rossard, Masłowski(libero) oraz Ivović, Jaeschke, Dryja.

Trener: Andrzej Kowal.

Dukla: Janouch, Galabov, Krisko, Patucha, Leikep, Vesely, Kopacek (libero) oraz Kunc (libero), Stolc, Piskacek, Spravka.

Trener: Michal Nekola.

Sędziowali: Zsolt Mezoffy z Węgier i Helena Geldof z Holandii.

Widzów: 3400.