Po emocjonującym boju Asseco Resovia przegrywa w Berlinie

Opublikowano: 14-02-2017
Kategoria: SIATKÓWKA, Inne zawody

Po emocjonującym pojedynku siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali dziś w 5 kolejce Ligi Mistrzów Berlin Recycling Volleys. Mistrzowie Niemiec wygrywali 2-0 w setach, ale zespół trenera Andrzeja Kowala nie spasował i do rozstrzygnięcia potrzebny był tie-brak. Nie grał w naszej ekipie kontuzjowany Gavin Schmitt.

Pierwsze dwa sety należały do gospodarzy, choć oba zaczynały się od przewagi Rzeszowian. Miejscowi wykorzystywali problemy z przyjęciem naszej drużyny i okazywali się w nich lepsi.

Nie mający nic do stracenia siatkarze “Pasów” w trzeciej odsłonie poprawiają swoją grę, umiejętnie kontrują i kończą ją zwycięsko.

Po równorzędnym początku czwartej odsłony, wspierana dopingiem swych wiernych fanów przybyłych do Berlina, Asseco Resovia zaczęła dyktować warunki i o tym kto będzie lepszy, tak jak w pierwszym spotkaniu obu ekip w Rzeszowie, decydował tie-break.

Były w nim wielkie emocje. Był remis 12-12, ale w ostatnie akcje akcje należały do gospodarzy, którzy wygrali 4 mecz w grupie B mistrzowskich rozgrywek i  skomplikowali sprawę awansu do dalszych gier drużyny z Rzeszowa.

Nasz zespół popełnił sporą ilość błędów własnych. Mocną stroną gospodarzy było przyjęcie.

Mecz pokazywał Polsat Sport.

Do kolejnych bojów Ligi Mistrzów awansuje dwa czołowe zespoły z wszystkich 5  grup i dwa najlepsze teamy z 3 miejsc. Asseco Resovia jest 3 tabeli z 5 punktami. Prowadzące drużyny Berlin Recycling Volleys i Cucine Lube Civitanova mają po 12 punktów.

1 marca ostatni pojedynek grupowy Rzeszowian. Rywalizować będą u siebie z najsłabszą w grupie B Ligi Mistrzów Duklą Liberec.

Berlin Recycling Volleys – Asseco Resovia Rzeszów 3-2 (25-20, 25-22, 21:25, 20-25, 15-13)

BRV: Kuehner, Kromm, Okolić, Carroll, Schott, Vigrass, Perry (libero) oraz Zhukouski, Ter Maat, Fischer.

Trener: Roberto Serniotti.

Asseco Resovia: Drzyzga, Rossard, Możdżonek, Schoeps, Ivović, Dryja, Wojtaszek (libero) oraz Jaeschke, Lemański, Perrin, Nowakowski.

Trener: Andrzej Kowal.