Asseco Resovia ograła mistrza z Niemiec – zdjęcia

Opublikowano: 22-12-2016
Kategoria: SIATKÓWKA, Inne zawody

W meczu 2 kolejki Ligi Mistrzów grupy B siatkarze Asseco Resovii Rzeszów pokonali dziś 3-2 najlepszą drużynę Niemiec z ubiegłego sezonu, Berlin Recycling Volleys. To druga wygrana Rzeszowian w elitarnych rozgrywkach 2016/17.

Pojedynek lepiej zaczęli Mistrzowie Niemiec. Wykorzystując nerwowość w poczynaniach Rzeszowian wygrali pierwsze starcie, w którym przez większą część inicjatywa należała do nich. Goście górowali nad “Pasami” atakiem i blokiem.

W drugim secie na parkiecie “rządził” nasz zespół, którego zagrywki sprawiały sporo kłopotów ekipie z Berlina. Ciekawa, obfitująca w zwroty akcji była trzecia odsłona. Zwyciężyli bardziej wyrachowani w swych poczynaniach przyjezdni, wśród których dobrze radził sobie 33-letni serbski przyjmujący Nikola Kovacevic, były zawodnik Asseco Resovii.

Kiedy w czwartym secie, Niemiecka drużyna wygrywała 8-4, nasz team przy gorącym dopingu publiczności zerwał się do nieustępliwej walki. Składem umiejętnie rotował trener Andrzej Kowal. Był remis 14-14. Od połowy czwartej odsłony, Asseco Resovia niesiona wsparciem kibiców, jakiego jeszcze chyba w tym sezonie nie było, nie pozwalała przyjezdnym na rozpędzenie się i po zaciętym boju cieszyła się z zasłużonego zwycięstwa.

W innym spotkaniu 2 kolejki grupy B Ligi Mistrzów: Cucine Lube Civitanova – Dukla Liberec 3-0. Tabela: 1. Asseco Resovia Rzeszów 2 4 6-4, 2. Berlin Recycling Volley 2 4 5-4, 3. Cucine Lube Civitanova 2 3 4-3,  4. Dukla Liberec 2 1 2-6.

Kolejne mecze Ligi Mistrzów Asseco Resovii: 19.1.2017 – Cucine Lube Civitanova (dom), 1.2.2017 – Cucine Lube Civitanova (wyjazd), 14.2.2017 – Berlin Recycling Volleys (wyjazd), 1.3.2017 – Dukla Liberec (dom).

Assceco Resovia Rzeszów – Berlin Recycling Volley 3-2 (21-25, 25-15, 23-25, 25-22, 15-12)

Asseco Resovia: Lemański, Perrin, Ivović, Drzyzga, Schmitt, Możdżonek, Wojtaszek (libero) oraz Nowakowski, Tichacek, Dryja, Rossard, Schoeps.

Trener: Andrzej Kowal.

Recycling Volley: Okolić, Marshall, Kromm, Vigrass, Zhukouski, Ter Maat, Perry (libero) oraz Kovacević, Schott, Kuehner, Carroll.

Trener: Roberto Serniotti.

Sędziowali: Kozłowski z Ukrainy i Janković z Serbii.

Widzów: 4000.