Trener Skutnik ograł swój były zespół

Opublikowano: 25-02-2017

SPR Stal Mielec uległa 27-32 w pojedynku 19 kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn NMC Górnikowi Zabrze. Szkoleniowcem ekipy gości jest Ryszard Skutnik, z którym "Czeczeńcy" w 2012 roku stawali na podium mistrzostw kraju. Zabrzanie za zwycięski mecz w Mielcu wywalczyli 3 punkty bo obie drużyny występują w grupie pomarańczowej.

Do przerwy rozgrywanego 25 lutego meczu Mielczanie prowadzili różnicą 3 bramek.

Spory w tym udział dobrze spisującego się w bramce grającego trenera Krzysztofa Lipki i rozgrywającego Ałeksandra Kirilienki.

– Mecz ciężki, trudny, wiedzieliśmy, że tak będzie. Chcieliśmy się pokazać z jak najlepszej strony. Pierwsza połowa była dla nas bardzo dobra, wszystko nam wychodziło, założenia były realizowane – mówił po meczu trener SPR Stal, Tomasz Sondej.

Druga odsłona to dominacja Zabrzan, w szeregach, których bardzo dobrze w bramce spisywał się Sebastian Kicki. W ich tryumfie miał duży udział.

Mielecka drużyna pogubiła się po przerwie swych poczynaniach. W ostatnich 20 minutach brakło jej sił.

Mielczanie są na 5 miejscu w tabeli grupy pomarańczowej. Mają 13 punktów.

4 marca w meczu 20 kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn SPR Stal w gościach walczy KPR RC Legionowo. To 5 drużyna grupy granatowej, mająca 16 punktów.

SPR Stal Mielec – NMC Górnik Zabrze 27-32 (16-13)

SPR Stal: Lipka, Łukawski – Kirilenko 6, Wilk 5, Krępa 5, Krupa 4, Basiak 2, Janyst 2, Miedziński 2, Krygowski 1, Kłoda, Dementiew.

Trenerzy: Krzysztof Lipka, Tomasz Sondej.

NMC Górnik: Galia, Kicki – Daćko 9, Adamuszek 6, Gliński 3, Ścigaj 3, Sluijters 3, Niedośpiał 2, Kryński 2, Buszkow 2, Gromyko 1, Tomczak 1, Tokaj.

Trener: Ryszard Skutnik.

Kary: 10 i 6 minut.

Czerwona kartka: Miedziński.