13 kolejka PlusLigi i 11 wygrana Asseco Resovii

Opublikowano: 29-12-2023
Kategoria: SIATKÓWKA, PlusLiga

Siatkarski team Asseco Resovii Rzeszów w 13 serii gier PlusLigi 2023/24 pokonał zespół z Dolnego Śląska, drużynę KGHM Cuprum Lubin. To jedenasty tryumf "Sovii" w trwającym sezonie.

Rzeszowianie byli faworytem pojedynku Lubinianami i zwyciężyli w czterech setach po zaciętym, trwającym ponad dwie godziny spotkaniu. MVP spotkania został francuski atakujący Asseco Resovii 27-letni Stephen Boyer, który zdobył też najwięcej, bo 23 punkty.

Gospodarze stawiali się mocna, ale na placu boju “rządzili” tylko w wygranym trzecim secie, i był to ich trzynasty wygrany set trwających zmagań PlusLigi.

Na więcej “nie pozwoliła” ekipa ze stolicy Podkarpacia, która zwyciężyła miejscowych i w dobrych nastrojach spędzać będzie noworoczny czas.  Najbliższy mecz “Sovia” rozegra 3 stycznia 2024. Przeciwnikiem będzie Bogdanka LUK Lublin.

——————————————————————————————————————————————————————————————————————————

13 kolejka Tauron Ligi 2023/24 (29 grudnia 2023)KGHM Cuprum Lubin – Asseco Resovia Rzeszów 1-3 (25-27, 17-25, 25-16, 22-25)

Cuprum: Gelinski, Kwasowski, Hanes, Pietraszko, Lipiński, Berger, Masłowski (libero) oraz Granieczny (libero), Lorenc, Ferens, Kubicki, Czerny, Strulak. Trener: Paweł Rusek.

Resovia: Drzyzga, Cebulj, Kochanowski, Kłos, Boyer, Defalco, Zatorski (libero) oraz Louati, Staszewski, Rejno, Bucki, Kozub. Trener: Giampaolo Medei.

Sędziowali: Jarosław Makowski z Warszawy i Sławomir Gołąbek z Opola.

Widzów: 1983.