Chemik Police pewnie zwyciężył Stal Mielec

Opublikowano: 16-12-2023
Kategoria: SIATKÓWKA, Tauron Liga

Siatkarki ITA TOOLS Stali Mielec, w ostatniej przedświątecznej kolejce Tauron Ligi 2023/24 uległy Grupie Azoty Chemik Police. Zespół z województwa zachodniopomorskiego wygrał w trzech setach.

82 minuty trwał pojedynek 12 serii gier Tauron Ligi sezonu 2023/24, w którym faworyzowany team Chemika Police, mimo, że nie grał w najmocniejszym zestawieniu, pewnie zwyciężył drużynę, ITA TOOLS Stal Mielec.

Przyjezdny zespół dyktował warunki gry odnosząc pewny tryumf. Ekipa znad Wisłoki w meczu rozgrywanym w Szczecinie, najbardziej postawiała się gospodyniom w pierwszej partii. Mielczanki z Policzanki przegrały jedenasty ligowy bój sezonu 2023/24.

Najwięcej punktów w meczu zdobyła zawodniczka ekipy gości, Elizabet Inneh-Varga, węgiersko-rumuńska siatkarka pochodzenia benińskiego grająca na pozycji atakującej. Została MVP meczu.

Najbliższy pojedynek Mielczanek to wyjazdowe spotkanie Pucharu Polski z Energetykiem Eneą Poznań. Termin tego spotkania to 20 grudnia 2023. Ligowo kolejny bój ITA TOOLS Stal Mielec stoczy 29 grudnia 2023, kiedy podejmować będzie zespół MOYA Radomka Radom.

11 kolejka Tauron Ligi 2023/24 (16 grudnia 2023),  Grupa Azoty Chemik Police – ITA TOOLS Stal Mielec 3-0 (25-21, 25-18, 25-17)

Chemik: Ding, Inneth-Varga, Wasielewska, Fedusio, Pierzchała, Mędrzyk, Jagła (libero). Trener: Marco Fenoglio.

ITA TOOLS Stal: Kucharska, Nowacka, Bryda, Laskowska-Azab, Kubacka, Gierszewska, Pancewicz (libero) oraz Łyduch (libero), Walczak, Dyduła. Trener: Mateusz Grabda.

Sędziowali: Grzegorz Sołtysiak i Maciej Maciejewski, województwo zachodniopomorskie.

Widzów: 1014.