Piłkarze Resovii znów przegrali ze Zniczem

Opublikowano: 09-12-2023

Tak jak na starcie sezonu Fortuna 1 Ligi 2023/24, tak i w pionierskim meczu rundy rewanżowej piłkarze Resovii Rzeszów ulegli teamowi z Mazowsza, drużynie Znicza Pruszków.

Początek pojedynku Rzeszowian z Pruszkowianami, to ofensywna postawa obu zespołów, które plasują się w dolnej połowie pierwszoligowej stawki.

Walki, ale wielce zachowawczej, na placu boju nie brakowało. Prowadzone ze sporym rozpędem ataki “Sovii” kończyły się na defensywie Znicza.

Nim minęła godzina gry, a gospodarze i goście, w pierwszym kwadransie drugiej połowy pojedynku strzelili po bramce i wciąż było remisowo. W ostatnich minutach pojedynku czerwoną kartkę w konsekwencji dwu żółtych zobaczył 33-letni napastnik Rzeszowian.

Przyjezdni po tym zdarzeniu ruszyli do zdecydowanych ataków, które przyniosły im wygraną w ostatniej akcji pojedynku. W doliczonym czasie gry po trafienie zaliczył Tymon Proczek, któremu mało zdecydowanie przeszkadzali w jego oddaniu defensorzy ekipy ze stolicy Podkarpacia.

W ostatnim meczu roku 2023 Rzeszowianie podejmować będą w piątek 15 grudnia 2023, Odrę Opole.

18 kolejka Fortuna 1 Ligi 2023/24, (9 grudnia 2023), Resovia Rzeszów – Znicz Pruszków 1-2 (0-1)

Bramki: 0-1 Tabara (54), 1-1 Urynowicz (59), 1-2 Proczek (90+4).

Resovia: Gliwa – Zastawny (63′ Ibe-Torti), Urynowicz (90+2′ Bąk), Mikulec, Kanach, Ciepiela (63′ Mazek), Łyszczarz (86′ Eizenchart), Osyra, Tomal, Adamski, Górski. Trener: Rafał Ulatowski.

Znicz: Mleczko – Juchymowicz, Grudziński, Błyszko, Pomorski, Krocz (46′ Tabara), Nowak (90+5 Cegiełka), Moskwik (71′ Wawszczyk), Krajewski (86 Proczek), Nagamatsu, Wójcicki. Trener: Mariusz Misiura.

Sędziował: Piotr Szypuła z Bielsko-Białej.

Żółte kartki: Ibe-Torti , Górski, Urynowicz – Juchymowicz, Wawszczyk.

Czerwona kartka: Górski (88. minuta, za drugą żółtą).