Siatkarki Rysic Rzeszów wygrały trzeci raz w LM 2023/24. Drugi raz zwyciężyły Asterix Avo Beveren

Opublikowano: 07-12-2023
Kategoria: SIATKÓWKA, Inne zawody

W meczu 4 kolejki Ligi Mistrzyń 2023/24 siatkarki Rysic Rzeszów ograły belgijski team Asterix Avo Beveren. Zespół z kraju Beneluksu ekipa, ze stolicy Podkarpacia zwyciężyła raz drugi.

Po dwu pierwszych wygranych zgodnie z przewidywaniami setach, przez faworyzowane “Rysice”, nieoczekiwanie okazały się  one gorsze w trzeciej odsłonie, którą od początku przegrywały mimo, że rywalki nie grały “nic nieoczekiwanego”.

W czwartym secie było już  wszystko “zgodnie z planem” i gospodynie pewnie zwyciężyły będąc lepszym w siatkarskiej sztuce. MVP meczu została Anna Kalandadze.

Drużyna ze stolicy Podkarpacia, po tryumfie nad mistrzem Belgii, plasuje się w tabeli grupy D na drugim miejscu, z 8 punktami. Przewodzący w grupie włoski Carraro Imoco Conegliano ma komplet 12 punktów.

Kolejny mecz Ligi Mistrzyń: Allianz Stuttgart – Rysice Rzeszów. Termin 10 stycznia 2023.

————————————————————————————————————————————————————————————————————————-

4 kolejka Ligi Mistrzyń 2023/24 (7 grudnia 2023), Rysice Rzeszów- Asterix Avo Beveren 3-1 (25-23, 25-16, 23-25, 25-18)

Rysice: Centka, Makarowska, Orvosova, Coneo, Kalandadze, Jurczyk, Szczygłowska (libero) oraz De Paula, Obiała. Trener: Stéphane Antiga.
Asterix Avo: Overwater, Vos, Cos, Stragier, Krenicky, Wouters, Deboucki (libero) oraz Neufkens, Koulberg, Vlahović. Trener: Trener Kris Vansnick.

Sędziowali: Salvis Kurttss z Łotwy i David Fernandez Fuetes z Hiszpani.

Widzów: 1900.