Zwycięstwo Developres Rzeszów na starcie sezonu 2022/23

Opublikowano: 31-10-2022
Kategoria: SIATKÓWKA, Tauron Liga

W pionierskim meczu Tauron Ligi sezonu 2022/23 siatkarki Developres Bella Dolina Rzeszów ograły rywalki ze stolicy Dolnego Śląska, drużynę #VolleyWrocław. Pojedynek rozstrzygnął się w trzech setach.

Spotkanie wicemistrzyń kraju rozgrywek 2021/22 i nie tylko, z 9 drużyną ubiegłego sezonu toczył w jego większości pod dyktando teamu “Rysic” ze stolicy Podkarpacia.

Rzeszowianki dominowały na placu gry szczególności w końcówkach setów. Wrocławianki mimo ambitnej, walecznej postawy i dobrego początku pojedynku nie były w stanie ugrać nawet seta.

MVP meczu została libero teamu z Rzeszowa Aleksandra Szczygłowska. Najwięcej punktów, 15 zdobyła serbska zawodniczka zespołu gości  Jelena Blagojević. Najbliższy mecz: Developres Rzeszów – Pałac Bydgoszcz. Termin 6 listopada 2022.

1 kolejka sezonu 2022/23, 31.10.2022, Volley Wrocław – Developres Bella Dolina Rzeszów 0-3 (21-25, 18-25, 21-25)

#Volley: Bidias, Pacak, Muhlsteinova, Witowska, Bączyńska, Evans, Saad (libero) oraz Szczurowska i Szady. Trener: Michal Masek.

Developres Bella Dolina: Blagojević, Centka, Wenerska, Orvosova, Szlagowska, Jurczyk, Szczygłowska (libero) oraz Obiała, Rapacz  i Kalandadze.  Trener: Stephane Antiga.

Sędziowali: Aleksandra Szydełko i Marcin Rek.