Legia w Mielcu zdobywa jednego gola i zwycięża Stal

Opublikowano: 26-08-2022

Zespół warszawskiej Legii pokonał Stal Mielec w meczu 7 serii gier PKO BP Ekstraklasy 2022/23. Była to pionierska przegrana teamu znad Wisłoki w ekstraklasowym pojedynku 2022/23, którego był gospodarzem.

Początek meczu to “badanie możliwości” z obu stron. Stołeczny team pierwszy miał dogodną okazję bramkową. W 20 minucie, pojedynek sam na sam z golkiperem gospodarzy Bartoszem Mrozkiem przegrał rutynowany, Paweł Wszołek.

Warszawiacy dominowali na placu gry do końca pierwszej połowy. Po zmianie stron pojedynek się wyrównał. Korzystnych sytuacji  do zdobycia gola, obie ekipy jednak nie stworzyły w tym spotkaniu zbyt wiele.

Zwycięstwo goście odnieśli po mocnym strzale hiszpańskiego 32-letniego napastnika Carlitosa, który bramkę dla stołecznej ekipy zdobył po trzech latach. Ograł on obrońców Stali i popisał się  on skutecznym uderzeniem pod poprzeczkę bramki miejscowych na kilkanaście minut przed końcem gry.

Dzisiejsza Legia nie była według mnie jakimś zespołem, który bardzo prowadził grę, na pewno nam brakowało argumentów w ofensywie i na pewno jest to element do poprawy – stwierdził Fryderyk Gerbowski, nastoletni pomocnik Mielczan w rozmowie z klubowym serwisem internetowym stalmielec.com.

“Wojskowi” w Mielcu wgrali ligowy pojedynek po długich latach. Ekipa prezesa Jacka Klimka doznała z Legią drugiej porażki z rzędu w trwającym sezonie 2022/23

Najbliższy mecz: PGE FKS Stal Mielec – Śląsk Wrocław. Termin 3 września 2022.

7 kolejka PKO BP Ekstraklasy 2022/23 (26 sierpnia 2022), PGE FKS Stal Mielec – Legia Warszawa 0-1 (0-1)

Bramka: 0-1 Carlitos (74).

PGE FKS Stal: Mrozek – Wolski (63′ Hiszpański), Kasperkiewicz, Matras, Barauskas (80′ Mak), Getinger, Domański, Wlazło, Gerbowski (88 ‘ Maj), Lebedyński, Hamulic. Trener: Adam Majewski.

Legia: Tobiasz – Johansson, Jędrzejczyk, Wszołek (62′ Rosołek), Sokołowski (63′ Carlitos),  Josué (90′ Charatin), Baku (72′ Pich), Slisz,  Mladenović, Augustyniak, Muçi (72′ Kapustka). Trener: Kosta Runajić.

Sędziował: Damian Sylwestrzak z Wrocławia.

Żółte kartki: Gerbowski – Kapustka, Josue, Carlitos.

Widzów: 6543.