Przegrali pierwszą połowę. Potem strzelili cztery gole i radowali się z dziewiątej wygranej Fortuna 1 Ligi 2021/22

Opublikowano: 01-05-2022

Dziewiąty komplet punktów w sezonie 2021/22 wywalczyli piłkarze Apklan Resovii Rzeszów po wygranej w "Święto Pracy" z Arką Gdynia. "Pasiaki" zrewanżowały się "Arkowcom", za porażkę z rundy jesiennej 2021.

Gdynianie przez większość pojedynku walczyli w dziesięciu, po czerwonej kartce, jaką z jego początkiem otrzymał doświadczony bośniacki defensor Gordana Bunoza.

“Pasiaki”po przegranej pierwszej połowie, w drugiej części meczu dyktowały warunki gry, i “rozbili” mający ekstraklasowe aspiracje zespół z Trójmiasta.

– Mecz od początku ułożył się dla nas bardzo fajnie, bo dobrze funkcjonowaliśmy gdy graliśmy po jedenastu. Byliśmy zespołem, który kreował więcej sytuacji, a później była ta czerwona kartka. Po tym fragmencie trochę straciliśmy panowanie nad meczem. Gra się z przewagą i psychologicznie czuje się, że ma się tego jednego zawodnika więcej, ale to nie zawsze pomaga – powiedział Dawid Kroczek, trener Apklan Resovii Rzeszów.

Najbliższy mecz: Widzew Łódź – Apklan Resovia Rzeszów. Termin 7 maja 2022.

30 kolejka Fortuna 1 Ligi 2021/22 (1 maja 2022)Apklan Resovia Rzeszów – Arka Gdynia 4-1 (0-1)

Bramki: 0-1 Kuzimski (37) 1-1 Jaroch (64), 2-1 Mróz (66), 3-1 Eizenchart (75), 4-1 Kubowicz (90)

Apklan Resovia:  Pindroch – Jaroch, Kubowicz, Adamski, Antonik (60′ Mikulec), Šolijć , Wasiluk (60′ Hilbrycht), Mróz (83′ Krasa), Eizenchart (88′ Strózik), Komor, Wojciechowski (60′ Wróbel). Trener: Dawid Kroczek.

Arka Gdynia: Trzepisz-  Stępień (14′ Memić), Marcjanik, Bunoza, Dobrotka (41′ Diaw) Kobacki, Adamczyk (83′ Żebrowski), Bednarski, Kuzimski, Aleman, Czubak (83′ Siemaszko). Trener: Ryszard Tarasiewicz.

Sędziował: Sebastian Krasny z Krakowa.

Czerwona kartka: Bunoza (11 minuta za faul).

Żółte kartki: Šolijć, Komor – Memić.

Widzów: 1711.