Warta zwycięża Stal pod wodzą jej byłego trenera – zdjęcia

Opublikowano: 16-04-2022

Tuzin ekstraklasowych porażek w sezonie 2021/22 mają piłkarze PGE FKS Stali Mielec po meczu z Wartą Poznań. Szkoleniowcem teamu z Wielkopolski jest były trenerski asystent z ekipy znad Wisłoki, Dawid Szulczek.

Mielczanie w rozgrywanym w Wielką Sobotę 2022, pojedynku z drużyną “Zielonych” dowodzoną z trenerskiej ławki przez najmłodszego szkoleniowca PKO BP Ekstraklasy, 32-letniego Dawida Szulczka, była stroną przeważającą, ale nie stwarzali dużo okazji do zdobycia gola.

Team z Poznania umiejętnie poczynał sobie w defensywie, i mimo, że gra długim czasem pojedynku toczyła się na jego połowie nie dopuścił do starty bramki i wygrał 9 raz w sezonie 2021/22, w tym 5 spotkanie na boisku rywala.

Przyjezdni bramkę strzelili po dośrodkowaniu z rzutu wolnego jednego z najbardziej doświadczonych zawodników ekstraklasowego szczebla, sezonu 2021/22, liczącego 38-lat Łukasza Trałki z Ropczyc. Skutecznym strzałem głową, popisał się 27-letni obrońca, Dawid Szymonowicz.

Przegraliśmy ważny mecz, można powiedzieć, że zasłużenie. Oczywiście jedyny celny strzał w pierwszej połowie ustalił to spotkanie. Całą odpowiedzialność za tę porażkę biorę na siebie. Nie oszukujmy się, my nie jesteśmy Stalą Mielec z jesieni, jesteśmy teraz zupełnie innym zespołem, który może przeciwstawić się determinacją, zaangażowanie. Zabrakło nam dzisiaj jakości i umiejętności – stwierdził po zakończonym meczu Adam Majewski, trener PGE FKS Stal Mielec.

Najbliższy mecz: Lech Poznań – PGE FKS Stal Mielec. Termin 24 kwietnia 2022.

29 kolejka PKO BP Ekstraklasy 2021/22 (16 kwietnia 2022), PGE FKS Stal Mielec – Warta Poznań 0-1 (0-1)

Bramka: 0-1 Szymonowicz (11).

PGE FKS Stal Mielec: Strączek – Żyro (78′ Kort), Flis, Domański (85′  Chorobadżijski),Tomasiewicz, Matras, Getinger, Maj (46′ Kłos), Kasperkiewicz, Zawada, Wrzesiński (65′ Steczyk). Trener: Adam Majewski.

Warta: Grobelny – Grzesik (57′ Matuszewski), Iwanov, Trałka, Niilo, Maenpa, Luis, (57’Papeau) Kupczak, Szczepański (57′  Castaneda), Kiełb, Szymonowicz (63′ Kopczyński), Zrelak. Trener: Dawid Szulczek..

Sędziował: Bartosz Frankowski z Torunia.

Żółte kartki: Flis, Tomasiewicz, Kłos – Kiełb, Papeau.

Widzów: 2178.