Cracovia w Mielcu zwycięża Stal, która przed swymi kibicami wiosną 2022 ligowo jeszcze nie wygrała – zdjęcia

Opublikowano: 01-04-2022

W pojedynku toczonym w śnieżnej aurze, piłkarze PGE FKS Stali Mielec przegrali z Cracovią Kraków pierwszy w kwietniu 2022 bój PKO BP Ekstraklasy. To 5 "domowy" mecz Mielczan bez punktów w sezonie 2021/22.

Zespół Stali Mielec wciąż, na początek kwietnia 2022 roku, bez ekstraklasowej wygranej na swym stadionie w rundzie wiosennej sezonu 2022.

Piłkarze zespołu znad Wisłoki w ciekawym spotkaniu z “Pasami” z Krakowa, jaki rozgrywany był w zimowej aurze w “dzień żartów”, czyli prima aprilis, nie ugrali punktów, ponosząc 10 porażkę w sezonie 2021/22.

Nie minął jeszcze pierwszy kwadrans pojedynku, a team ze stolicy Małopolski objął prowadzenie po bramce z dystansu, 24-letniego defensora Kamila Pestki.

W drugim kwadransie meczu pomocnik rodem z Rumunii, Sergiu Cătălin Hanca po dobitce, z kontrowersyjnego rzutu karnego podwyższył wynik na 0-2 dla “Pasiaków”, które w pierwszej połowie “rządziły” na placu gry, i mogły pokusić się o kolejne trafienia.

Po zmianie stron nie działo się już tyle co w przed zmianą stron. “Stalowcy” gola zdobyli z “jedenastki”, w końcówce meczu, i nie starczyło im już czasu by “ugrać” punkt. Mecz z początkiem drugiej połowy był na chwilę przerwany, z powodu “wyczynów pirotechnicznych” kibiców.

My gramy na miarę możliwości, jakie posiadamy – powiedział trener PGE FKS Stal Mielec, Adam Majewski. – Zwycięzców się nie sądzi. Może nie zagraliśmy dziś wielkiego meczu, natomiast wywalczyliśmy cenne trzy punkty – stwierdził zaś pochodzący z Podkarpacia Jacek Zieliński, szkoleniowiec Krakowian.

Najbliższy mecz: Zagłębie Lubin – PGE FKS Stal Mielec. Termin 8 kwietnia 2022.

27 kolejka PKO BP Ekstraklasy 2021/22 (1 kwietnia 2022), PGE FKS Stal Mielec – Cracovia Kraków 1-2 (0-2)

Bramki: 0-1 Pestka (12), 0-2 Hanca (34), 1-2 Domański (90).

PGE FKS Stal: Primel – Granlund (63′ Domański), Żyro, Flis, Kasperkiewicz, Matras, Getinger, Zawada, Sitek (63′ Maj), Zawada, Tomasiewicz (85′ Chorobadżijski), Steczyk (71′ Wrzesiński). Trener: Adam Majewski.

Cracovia: Hrosso – Jablonsky, Ghita, Hebo Rasmussen, Knap (87 Rakoczy), Pestka, Hanca (87′ Lusiusz), Myszor (71′ Van Amersfoort), Rodin, Rapa, Rivaldinho (80′ Siplak). Trener: Jacek Zieliński.

Sędziował: Tomasz Wajda z Żywca.

Żółte kartki: Tomasiewicz, Getinger, Kasperkiewicz, Flis – Pestka, Râpă, Sipľak, Rodin.

Czerwona kartka: Kamil Pestka (78. minuta – druga żółta).

Widzów: 3364.