Korona drugi raz lepsza od Apklan Resovii w ligowej grze 2021/22

Opublikowano: 13-03-2022

Piłkarski team Apklan Resovii Rzeszów w drugim ligowym pojedynku piłkarskiej wiosny 2022 doznał drugiej porażki. "Sovia" przegrała w Kielcach z tamtejszą Koroną.

Po chaotycznym w wykonaniu obu stron początku spotkania, inicjatywę przejęła piłkarska ekipa ze stolicy województwa świętokrzyskiego.

W wyniku  faulu 25-letniego defensora “Pasów”, Rafała Mikulca, gospodarze, w końcowych minutach drugiego kwadransa meczu, objęli prowadzenie po skutecznie wyegzekwowanym rzucie karnym.

Na dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy, w poprzeczkę bramki miejscowych trafił pomocnik “Sovii”, Marek Mróz.  Niedługo po zmianie stron gola wyrównującego stan gry, strzelił głową Rafał Mikulec.

Gospodarze zwycięską bramkę strzelili w nieco mniej czasu niż dwadzieścia minut przed końcem spotkania. Wtedy to w siatce bramki  Rzeszowian futbolówkę umieścił głową, ich niewysoki pomocnik, Dawid Błanik.

– Jesteśmy źli na siebie, bo nie uważam, że zagraliśmy złe spotkanie. Mecz był bardzo poprawny, ale w piłce tak jest, że za błędy się płaci. Gospodarzom należą się gratulacje – stwierdził trener Apklan Resovii Rzeszów, Dawid Kroczek, która przegrała 9  ligowy mecz sezonu 2021/22, 5 w gościach, i jest po nim na 10 miejscu w tabeli Fortuna 1 Ligi.

200 ligowy występ w zespole ze stolicy Podkarpacia zagrał w Kielcach, 30-letni pomocnik, Radosław Adamski. W rundzie jesiennej 2021 Fortuna 1 Ligi, w ligowym boju obu drużyn także górą była Korona, która w Rzeszowie tryumfowała 0-1.

Najbliższy mecz: Apklan Resovia Rzeszów – ŁKS Łódź. Termin 20 marca 2022.

23 kolejka Fortuna 1 Ligi 2021/22 (13 marca 2022), Korona Kielce – Apklan Resovia Rzeszów 2-1  (1-0)

Bramki: 1-0 Podgórki (26), 1-1 Mikulec (55) 2-1 Błanik (72).

Korona: Forenc – Szymusik (65′ Petrović , 89′ Frączczak), Zebić (46′ Koj), Corral, Błanik, Szpakowski, Takač (81′ Sewerzyński), Podgórski, Malarczyk, Górski (46′ Oliveira), Szykawka. Trener: Leszek Ojrzyński.

Apklan Resovia: Pindroch – Adamski (46′ Jaroch), Kubowicz (80′ Kwiecień), Eizenchart, Mikulec, Wasiluk (46′ Wojciechowski), Šolijć, Mróz, Hilbrycht (80′ Antonik), Wróbel (90′ Krasa), Komor. Trener: Dawid Kroczek.

Sędziował: Dominik Sulikowski z Gdańska.

Żółte kartki: Petrović – Šolijć.

Widzów: 4187.