W Rzeszowie lekkoatleci U18 i U20 wywalczyli w HMP 2022

Opublikowano: 13-02-2022

W stolicy Podkarpacia, w hali Uniwersytetu Rzeszowskiego odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski 2022, w kategoriach wiekowych U18 i U20. Krajowy czempionat rozgrywano w dniach 11-13 lutego.

W Mistrzostwach Polski 2022, w Rzeszowie, w kategoriach U18 i U20 rywalizowało 1017 zawodniczek i zawodników z 221 polskich klubów. Podkarpacie, które wywalczyło tuzin medali reprezentowało 90 zawodniczek i zawodników.

Czołową postacią halowej rywalizacji była Magdalena Niemczyk z Tiki-Taka Kolbuszowa. Podopieczna trenera Bogdana Karkuta, zdobyła dwa złote medale (biegi na 60 i 200 metrów) i ustanowiła rekord Polski na dłuższym z dystansów.

Złotymi medalistami, czyli mistrzami kraju z regionu Rzeszowszczyzny zostali: Magdalena Niemczyk (Tiki-Taka Kolbuszowa)/biegi na 60 i 200 metrów, Daniel Kamiński (LKS Stal Mielec)/skok w dal, Kamil Piecuch (LKS Stal Mielec) chód na 5 kilometrów.

W zawodach medalowe pozycje zdobyli przedstawiciele 77 klubów. LKS Stal Mielec zajęła 6 miejsce (2 złote, 1 srebrny), Tiki-Taka Kolbuszowa była na 10 pozycji (2 złote), CWKS Resovia Rzeszów 50 lokata (1 złoty, 2 srebrne).

Spoza regionu Rzeszowszczyzny mistrzowskie laury wywalczyli Kacper Gołąbek (Stal Nowa Dęba)/chód na 5 kilometrów i mix sztafeta Stali Stalowa Wola