Developres Bella Dolina w Łodzi wygrywa 13 raz w sezonie 2021/22

Opublikowano: 07-01-2022
Kategoria: SIATKÓWKA, Tauron Liga

Od zwycięstwa z ŁKS Commercecon Łódź zaczęły ligowe gry 2022 roku siatkarki Developres Bella Dolina Rzeszów. Team ze stolicy Podkarpacia zwyciężając "Łódzkie Wiewióry' radował się z 13 tryumfu Tauron Ligi 2021/22.

Rzeszowianki przez większość meczu w “Mieście Włókniarzy” trwającego 78 minut i pokazywanego na antenie TV Polsat Sport, dominowały na placu gry.

Pierwsze dwa sety rozgrywane były pod dyktando “Rysic”. W trzeciej najciekawszej odsłonie pojedynku Łodzianki stawiały się mocno, ale wygrać jej nie dały rady.

MVP meczu drużyn, których szkoleniowcami nie są polscy trenerzy została zawodniczka rzeszowskiej ekipy, Jelena Blagojević, która zdobyła też najwięcej punktów.

Najbliższy mecz:  Developres Bella Dolina Rzeszów – Polskie Przetwory Pałac Bydgoszcz. Termin: 14 stycznia 2022.

14 kolejka Tauron Ligi sezonu rozgrywek 2021/22 (7 stycznia 2022)ŁKS Commercecon Łódź – Developres Bella Dolina Rzeszów 0-3 (19-25, 16-25, 25-27)

ŁKS Commercecon: Ratzke, Colombo, Alagierska, Witkowska, Jones-Perry, Grajber, Maj-Erwardt oraz Sobiczewska, Piasecka, Jukoski, Gajer. Trener: Michal Masek.

Developres Bella Dolina: Wenerska, Honorio  Jurczyk, Stencel , Blagojević, Bajema, Przybyła (libero) oraz Kalandadze, Bińczycka, Rapacz. Trener: Stephane Antiga.

Sędziowali: Janusz Cyran i Marek Krupski.