W stolicy Warmii i Mazur Asseco Resovia Rzeszów od wygranej zaczyna sezon 2021/22

Opublikowano: 02-10-2021
Kategoria: SIATKÓWKA, PlusLiga

Siatkarze zespołu Asseco Resovii Rzeszów w inauguracyjnym spotkaniu PlusLigi sezonu 2021/22 pokonali w gościach drużynę Indykpolu AZS Olsztyn. Mecz trwał 86 minut.

Ekipa ze stolicy Podkarpacia, w Iławie gdzie rozgrywany był pojedynek, odniosła przekonywujące zwycięstwo nad AZS Indykpol Olsztyn.

Z początkiem pionierskiej partii gry Rzeszowian, z drużyną z największego miasta Warmii, lepiej spisywali się miejscowi, wykorzystując problemy przyjezdnych z przyjęciem. Od stanu 17-17 inicjatywę przejęli goście, zwyciężając seta różnicą trzech punktów.

Druga odsłona pojedynku to zdecydowany tryumf zespołu znad Wisłoki, który, i w trzecim etapie meczu, nie pozwolił miejscowym na wiele, ciesząc się ze zwycięstwa w nim i całym spotkaniu.

MVP spotkania został doświadczony rozgrywający “Sovii” 31-letni Fabian Drzyzga. Najwięcej punktów w meczu, 14, zdobył belgijski przyjmujący Asseco Resovii, Sam Deroo. Najbliższy mecz: GKS Katowice – Asseco Resovia Rzeszów.

1 kolejka PlusLigi 2021/22 (2.10.2021), Indykpol AZS Olsztyn – Asseco Resovia Rzeszów 0-3 (22-25, 18-25, 20-25)

Indykpol AZS: Firlej, Andringa, Jakubiszak, DeFalco, Averill, Butryn, Gruszczyński (libero) oraz Jankiewicz, Król, Siwczyk, Salehi i Ciunajtis (libero). Trener: Marco Bonita.

Asseco Resovia: Krulicki, Muzaj, Deroo, Kozamerinik, Drzyzga, Cebulj, Zatorski (libero) oraz Bucki, Szerszeń, Woicki i Tammameaa. Trener: Alberto Giuliani.

Sędziowali: Maciej Twardowski i Bartłomiej Adamczyk.