Pewny tryumf Górnika w meczu ze Stalą, która po długich latach znów zagrała ekstraklasowy mecz w Mielcu

Opublikowano: 28-08-2020

Piłkarski team PGE FKS Stali Mielec nie zdobył punktów w pionierskim boju PKO BP Ekstraklasy sezonu 2020/21, w roli gospodarza. Zespół znad Wisłoki uległ drużynie Górnika Zabrze.

Przed rozpoczęciem pojedynku były gratulacje i puchary dla Stali Mielec z okazji powrotu na ekstraklasowe areny przekazane przez prezesa Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, Mieczysława Golbę.

A  potem zabrzmiał gwizdek arbitra i rozpoczął się pionierski od 5 czerwca 1996 roku pojedynek Mielczan, w roli gospodarza pojedynku najwyższego krajowego szczebla ligowego.

W połowie pierwszego kwadransa spotkania, dogodnej okazji do zdobycia gola dla Mielczan nie wykorzystał Serb, Andreja Prokić, który przestrzelił z 11 metrów.

Ekipa ze Śląska, kontrolowała przebieg ektraklasowej rywalizacji rozgrywanej w ostatni piątkowy wieczór sierpnia 2020, i w końcowych minutach pierwszej połowy zdobyła gola.

Stało się to po uderzeniu głową Pawła Bochniewicza, który piłkarskie abecadło poznawał w Wisłoce Dębica i Stali Mielec.

Defensor, powołany do reprezentacji kraju na mecze Ligi Narodów we wrześniu 2020, umieścił piłkę w siatce bramki Rafała Strączka, najlepszego w meczu z Górnikiem zawodnika Stali, po dośrodkowaniu Bartosza Nowaka, 27-letniego pomocnika, przez pięć sezonów piłkarza podkarpackiej ekipy.

Z początkiem drugiej części gry, należący do najlepszych na placu boju  reprezentant, Gambii Alasana Manneh, zdobył  kolejną bramkę  dla pracującego z piłkarzami Górnika od 2016 roku, trenera Marcina Brosza. Była to ta z tych jak kibice mówią”stadiony świata”.

22-latek, który do Zabrza trafił z rezerw słynnej Barcelony, uderzeniem zza pola karnego zewnętrzną częścią stopy trafił w górny róg bramki Rafała Strączka, najlepszego w meczu z Górnikiem zawodnika Stali,

Stalowcy, z końcem meczu mogli pokusić się o honorowe trafienie. W ich poczynaniach pod bramką rywali dużo było jednak nieporadności i… zabrakło skuteczności. Mecz pokazywały dwie stacje telewizyjne, Canal+Sport i TVP Sport.

Najbliższy mecz: Cracovia Kraków – PGE FKS Stal Mielec. Termin 12 września 2020.

Tabela i wyniki PKO Ekstraklasy 2020/21 TUTAJ!

2 kolejka PKO BP Ekstraklasy 2020/21 (29.8.2020)PGE FKS Stal Mielec – Górnik Zabrze 0-2 (0-1)

Bramki: 0-1 Bochniewicz (37), 0-2 Manneh (47).

PGE FKS Stal: Strączek – Flis, Mateusz Żyro, Matras, Kościelny (71 Zjawiński), Getinger, Domański (60′ Mateusz Mak), Urbańczyk, Tomasiewicz (86′ Sadłocha), Prokić (71′ Wróbel), Forsell (60′ Tomczyk). Trener: Dariusz Skrzypczak.

Górnik: Chudy – Wiśniewski, Bochniewicz, Gryszkiewicz, Pawłowski (66′ Bainović), Prochazka, Manneh, B. Nowak (85′ Hajda), Janza, Sobczyk (56′ Krawczyk), Jesus Jimenez. Trener: Marcin Brosz.

Sędziował: Paweł Gil z Lublina.

Żółte kartki: Kościelny, Tomasiewicz – Sobczyk, Wiśniewski.

Widzów: 3420.