Stal zwycięstwo w inauguracyjnej grze w ekstraklasie po 24 latach straciła z końcem meczu

Opublikowano: 23-08-2020

Piłkarze PGE FKS Stali Mielec, w pionierskim po 24 latach meczu na ekstraklasowym szczeblu, zremisowali z w gościach z Wisłą Płock. Ekipa znad Wisłoki zwycięstwo straciła niedługo przed końcowym gwizdkiem meczu.

Po stojącym na przeciętnym ekstraklasowym poziomie pojedynku, piłkarze PGE FKS Stali Mielec zremisowali w inauguracyjnej grze sezonu 2020/21 z Wisłą Płock. W pierwszej połowie groźniejsi wydawali się być gospodarze, ale ich akcje nie przyniosły efektu bramkowego.

Jedenaście minut po zmianie stron rutynowany serbski napastnik Stalowców, Andreja Prokić, w wielkim zamieszaniu podbramkowym, silnym uderzeniem z bliskiej odległości umieścił futbolówkę po porzeczką bramki gospodarzy.

Na dwie minuty przed końcem spotkania, w idealnej sytuacji do podwyższenia wyniku dla Stali był, wypożyczony sierpniem 2020 z Lecha Poznań, napastnik Paweł Tomczyk.

Przegrał jednak pojedynek sam na sam, z mającym za sobą pięć lat gier w japońskiej lidze, golkiperem gospodarzy Krzysztofem Kamińskim.

Chwilę po niewykorzystanej przez byłego zawodnika “Kolejorza” okazji bramkowej dla Stali, do wyrównania doprowadził, trzeci sezon występujący w zespole “Nafciarzy”, były gracz Arki Gdynia, Legii Warszawa, Mateusz Szwoch.

Cieszę, się że zespół tak fajnie zaprezentował się w debiucie, premierze po latach boiskach ekstraklasy – powiedział po meczu Dariusz Skrzypczak, trener Mielczan, którzy mogą po występnie w Płocku, mogą czuć niedosyt, bo byli bliżsi tryumfu niż gospodarze. Zapłacili frycowe.

Najbliższy mecz: PGE FKS Stal Mielec – Górnik Zabrze. Termin 28 sierpnia 2020.

Wyniki i tabela PKO BP Ekstraklasy 2020/21 TUTAJ!

1 kolejka PKO BP Ekstraklasy 2020/21 (23.8.2020), Wisła Płock – PGE FKS Stal Mielec 1-1 (0-0)

Bramki: 0-1 Prokić (56), 1-1 Szwoch (89).

Wisła: Kamiński – Żuk (83′ Pawlak), Rzeźniczak, Michalski, Uryga, Cabezali, Leśniak, Szwoch, Kocyła (69′ Merebashvili), Adamczyk (59’Rasak), Sheridan (58: Tuszyński). Trener: Radosław Sobolewski.

Stal: Strączek – Lisowski (46 Flis), Żyro, Kościelny, Getinger, Urbańczyk, Domański, Forsell (72′ Matras), Mak (64′ Tomczyk), Tomasiewicz, Prokić (85. Dadok). Trener Dariusz Skrzypczak.

Sędziował: Sebastian Jarzębak.

Żółte kartki: Lesniak, Rzeźniczak – Żyro.

Widzów: 1318.