Asseco Resovia Rzeszów po tie-breaku wygrywa z MKS Będzin

Opublikowano: 12-12-2019
Kategoria: SIATKÓWKA, PlusLiga

Trzeci raz w sezonie 2019/20 zwyciężyli siatkarze Asseco Resovii Rzeszów, ogrywając w zaległym spotkaniu 6 kolejki PlusLigi MKS Będzin. Drugi raz ekipa trenera Piotra Gruszki, wygrała w trwającym sezonie w gościach.

Pojedynek plasujących się w dolnych rejonach tabeli PlusLigi drużyn z Będzina i Rzeszowa, nie był “porywającym” siatkarskim bojem. Obfitował w wiele błędów.

Rzeszowianie, którzy zostali rozbici w pierwszym secie, wygrali kolejne dwie odsłony, a duża była w tym rola, dobrze spisującego się Amerykanina, Kawika Shoji, MVP meczu.

Czwarta partia należała do Będzinian. Na parkiecie “szalał” atakujący gospodarzy, Michał Superlak, zdobywając  w tym secie 9 punktów. Tie-breaka  wygrała Asseco Resovia Rzeszów, dobrze prezentując się w defensywie i kontrach.

Najbliższy mecz Asseco Resovia Rzeszów zagra Aluron Virtu CMC Zawiercie. Termin 15 grudnia 2020.

Wyniki i tabela PlusLigi 2019/20 TUTAJ!

6 kolejka, mecz zaległy, PlusLiga 2019/20 (12.12.2019), MKS Będzin – Asseco Resovia 2-3 (25-17, 17-25, 19-25, 25-20, 13-15)

MKS: Pająk, Sobański, Gunia, Dryja, Superlak, Sossenheimer, Potera (libero) oraz Ratajczak, Buczek, Fornal, Faryna, Schmidt. Trener: Jakub Bednaruk.