Beniaminek z Suwałk w debiucie w PlusLidze wygrywa w Rzeszowie

Opublikowano: 30-10-2019
Kategoria: SIATKÓWKA, PlusLiga

W pionierskiej grze PlusLigi 2019/20 przed swą publicznością, siatkarze Asseco Resovii Rzeszów ulegli nowicjuszowi PlusLigi, Ślepsk Suwałki. Nie takiego startu rozgrywek spodziewali się fani "Pasiaków".

Przed rozpoczęciem pionierskiego meczu Asseco Resovii Rzeszów w sezonie 2019/20, podziękowano i pożegnano, Łukasza Perłowskiego, wychowanka Wisłoka Strzyżów, który naście lat reprezentował barwy zespołu ze stolicy Podkarpacia.

Początek spotkania teamu Asseco Resovii z drużyną Ślepska, dowodzoną przez byłego zawodnika, trenera Rzeszowian, należał do zespołu gospodarzy, którzy wygrali pierwszego seta.

W drugiej i trzeciej odsłonie, prym na placu boju wiedli przyjezdni rozgrywający pierwszy, historyczny pojedynek na szczeblu PlusLigi.

Z początkiem  czwartej odsłony, Rzeszowianie nawiązali walkę z drużyną z Podlasia. Ale na więcej w tym starciu nie było ich stać. Goście wygrali seta, a gospodarze musieli się pogodzić z drugą z ligową porażką, w drugim spotkaniu PlusLigi 2019/20.

MVP meczu, został były przyjmujący Asseco Resovii Rzeszów, a od sezonu 2019/20 zawodnik  drużyny z Podlasia, Nicolas Szerszeń.

Kolejny mecz “Pasiaków” w PlusLidze, to pojedynek z AZS Indykpol Rzeszów. Termin 2 listopada 2019.

2 kolejka, PlusLiga 2019/20 (30.10.2019), MKS Ślepsk Suwałki – Asseco Resovia Rzeszów 1-3 (25-23, 17-25, 16-25, 22-25)

Asseco Resovia: Komenda, Hoag, Krulicki, Kosok, Marechal, Schulz, Perry (libero) oraz Buszek, Shoji, Bartman, Mariański, Możdżonek. Trener: Piotr Gruszka.

MKS Ślepsk:Tuaniga, Bołądź, Szerszeń, Takvam, Rohnka, Rudzewicz, Filipowicz (libero) oraz Skrzypkowski, Siek, Stańczak (libero). Trener: Andrzej Kowal.

Sędziowali: Tomasz Flis i Paweł Burkiewicz z Krakowa.

Widzów: 3456.