Apklan Resovia Rzeszów przegrywa z Olimpią Grudziądz. Gra w dziesięciu i rzut karny

Opublikowano: 04-05-2019

Zespół Olimpii Grudziądz pokonał w Rzeszowie Apklan Resovię w drugoligowym pojedynku rudny wiosennej 2019. Team z Grudziądza zrewanżował się ekipie z Rzeszowa za porażkę z jesieni 2018.

Mający plany powrotu na pierwszoligowe areny piłkarze Olimpii Grudziądz potwierdzili w stolicy Podkarpacia te zamiary.

Byli zespołem lepszym i zasłużenie zdobyli komplet punktów. Im wygrana mogła być jeszcze okazalsza. Nie pozwolił na to dobrze spisujący się w bramce “Pasów” Wojciech Daniel.

Rzeszowianie całą drugą połowę grali w dziesięciu, bo ich pomocnik Mateusz Świechowski w ostatnich minutach pierwszej części gry otrzymał dwie żółte kartki, a w konsekwencji czerwony kartonik i musiał opuścić plac gry.

W 55 minucie meczu rzutu karnego dla “Sovii” nie wykorzystał doświadczony Dariusz Frankiewicz.

Najbliższy mecz Apklan Resovia Rzeszów w gościach z Olimpią Elbląg. Termin 11 maja 2019.

Tabela i wyniki II ligi 2018/19 tutaj.

32 kolejka, II Liga 2018/19 (28.4.2019), Apklan Resovia Rzeszów – Olimpia Grudziądz 0-2 (0-2)

Bramki: 0-1 Marzec (21), 0-2 Papikjan (38 – rzut karny).

Resovia: Daniel – Geniec, Zalepa, Domoń, Kantor, Feret, Frankiewicz (58′ Makowski), Świechowski, Hajduk (78′ Hass), Buczek (46 Kwiek), Twardowski. Trener: Szymon Grabowski.

Olimpia: Muzyk – Ciechanowski, Ocenas, Zitko, Wawszczyk, Marzec, German Ruiz Gonzalez (47 Ziętarski), Kona, Handzlik (79 Poręba), Alves (85′ Skibicki), Papikjan (62′ Kaczmarek). Trener: Mariusz Pawlak.

Sędziował: Marcin Szrek z Kielc.

Żółte kartki: Kantor, Świechowski, – Ocenas, Zitko, Tiago Alves, Kaczmarek.

Czerwona kartka:  Świechowski (45 minuta/druga żółta).